•  

  pokaż komentarz

  Matce 2 latka? Za współudział?

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: Koleś powinien dostać dożywocie, 12 lat bez grania w tibie to żadna kara.

  •  

   pokaż komentarz

   @54y634634tgg4gy: Jak ja kocham takie pieprzenie. Jestem ostatnim, który broniłby tego zwyrola ale kodeks karny to nie jest zbiór porad i instrukcji a twardych paragrafów z konkretnymi wytycznymi. W samym tytule masz już zawarte, że była to zbrodnia w afekcie (art. 148 § 4 KK). a za tą grozi do 10 lat więc dostał maksymalną karę za swój czyn, to, że akurat było to 2 letnie dziecko a nie 20 letni facet nie ma znaczenia w kwestii prawnej i dobrze.

  •  

   pokaż komentarz

   @54y634634tgg4gy: Każdemu się należy druga szansa, 12 lat jest to dosyć duży okres czasu. Pamiętaj, że skazanych utrzymujemy my z naszych podatków (co miesiąc 3-4 tysiące na utrzymanie jednego więźnia).

  •  

   pokaż komentarz

   @54y634634tgg4gy skąd wiesz że w pierdlu nie będzie miał tibii ( ͡º ͜ʖ͡º)

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo no fakt . Bo dwulatek ma takie same szanse jak 20 latek . Brawo, nie jest to dobre. Absolutnie , prawo jest prawem prawda ale twierdzenie że i dobrze absolutnie nie trafione

  •  

   pokaż komentarz

   @Japanski: Powinni jeszcze dołożyć 5 lat za patostreaming.

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartezzz132: Po to są widełki kary w przypadku przestępstwa żeby sędzia mógł ocenić "szanse ofiary" i tutaj ocenił na maksymalną karę, ale dalej dzieje się to w przestrzeni danego paragrafu. Chodzi o to, że nie ma specjalnych paragrafów na dzieci i dobrze, bo doprowadziłoby to do patologii, dajmy na to jedziesz autem, wpadasz w poślizg i doprowadzasz do kolizji z innym i co masz odpowiadać z róznych paragrafów w zależności od tego czy w drugim znajdowało się dziecko czy nie? Bez sens.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rafau9090: niby masz rację, ale to nie jest też tak, że każdy więzień dodatkowy generuje kolejne 4 koła, w końcu to że będzie jeden więcej w celi nie sprawi że będą płacić więcej za prąd czy ogrzewanie

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: 2 letnie dziecko czy 90 staruszka, no kłóciłbym się, ale oke

  •  

   pokaż komentarz

   @54y634634tgg4gy: Każdemu się należy druga szansa, 12 lat jest to dosyć duży okres czasu.

   @Rafau9090: Zadzwoń do tego dziecka i powiedz mu, że należy mu się druga szansa. Ja uważam, że takiej patologii się nic nie należy.

  •  

   pokaż komentarz

   @nolsc: Przecież nie popieram tego co zrobił, wręcz przeciwnie. Chciałbym żeby system więziennictwa został zreformowany, tak aby każdy więzień pracował na swój pobyt oraz np alimenty. Powinno się przeprowadzić referendum w tej sprawie oraz wybudować w każdym zakładzie karnym jakąś fabrykę lub coś co pozwoliłoby więźniom zapracować na swój pobyt. Wówczas można by również zaostrzyć kary za podobne przestępstwa. Uważam, że obecny system oraz podział na zakłady karne otwarty, półotwarty oraz zamknięty jest niewydolny, jest nakierowany tylko na odbycie kary przez osadzonego, zaś powinien być przede wszystkim nakierowany na pracę oskarżonych.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: Huja. Dla mnie to zwykły śmieć. A śmieci się utylizuje. Siata na łeb i do piachu.

  •  
   korczu

   +2

   pokaż komentarz

   @rakiwo: "Prokurator domagał się dla oskarżonych kary 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. Nie wiadomo, czy strony złożą apelacje."

   To o czym piszesz to tylko kwalifikacja czynu zabronionego, skoro prokurator domagał się 25 lat to musiała istnieć ku temu podstawa prawna. Także 12 lat to nawet nie połowa tego co chciał prokurator, śmieszny wyrok ale czego się spodziewać, bo na pewno nie sprawiedliwości( ಠ_ಠ)

  •  

   pokaż komentarz

   Każdemu się należy druga szansa

   Ojczymowi 2-latki postawiono zarzut psychicznego znęcania się nad trójką dzieci, udzielania narkotyków swojej żonie, a także fizycznego znęcania się nad 2-latką, w tym spowodowania u niej ciężkich obrażeń, które doprowadziły do śmierci dziecka

   @Rafau9090: Nie, nie należy się. Takie coś trzeba trwale eliminować ze społeczeństwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: 2 letnie dziecko czy 90 staruszka, no kłóciłbym się, ale oke
   @xirta: Z logicznego punktu widzenia,d la społeczeństwa jest czymś gorszym stracić dorosłą osobę, która się wyedukowała, nabyła doświadczenie które przekazuje innym itd. niż dziecko z którego nie wiadomo co wyrośnie :P

   p.s.
   Czysto logicznie: podobnie mniejsza strata ze straconego kawałka marmuru niż gdyby choćby uszkodzić np. piete Michała Anioła. :P

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: są specjalne paragrafy za dzieci udzielanie narkotyków nieletnim, pedofila itp. śmieszna raczej jest kwalifikacja czynu, jest różnica czy cisniesz 20 letnim facetem o ścianę czy 2 latkiem. W drugim wypadku to nic innego jak proba zabójstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @idiot: Zdajesz sobie sprawę z tego, że obowiązują nas traktaty oraz standardy Europejskiej? Nawet gdyby jakaś partia bardzo chciała wprowadzić karę śmierci w naszym kraju, nie da się tego zrobić bez wyjścia z Unii Europejskiej
   i zerwania masy traktatów. Osobiście chciałbym, żeby niektóre sprawy były tak rozwiązywane, jednak na obecną chwilę jest to niemożliwe.

  •  

   pokaż komentarz

   @bleebus: gdyby cisnął 20 latkiem o ściane a ten by zmarł to najprawdopodobniej odpowiadałby za nieumyślne spowodowanie śmierci a nie morderstwo w afekcie więc dajesz przykłady z dupy.
   @korczu czy ci się to podoba czy nie, wyrok jest sprawiedliwy, można by się zastanowić skoro dopuszczał się wcześniej jakiś znęcań czy z tytułu innych przewinień nie powinien mieć wyższej, ale jeśli z nerwów popchnął dziecko a to uderzyło o ścianę i zmało to klasyfikacja jako morderstwo w afekcie jest jak najbardziej słuszne bo jest to 100% wręcz encyklopedyczna definicja działania w afekcie.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: przykład z dupy nie jest, chodziło mi o to że facet raczej przeżyje , nie grozi mu śmierć bezpośrednio, a dziecko gdzie ma delikatne kości już tak.

  •  

   pokaż komentarz

   @surlin: no w sumie w dzisiejszych czasach nic nie jest pewne, jaki kulfon wyrośnie

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: jeśli dla Ciebie wyrok sprawiedliwy za zabicie dziecka jest 10 lat, to gratuluję.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: ty sobie możesz i uważać, że powinien dostać kare śmierci co nie oznacza, że jest to zgodne z prawem . Prokuratorzy bardzo często wnoszą o zmiane klasyfikacji czynu na tą większą, to zabieg psychologiczny, żeby w razie pojawienia się okoliczności łagodzących uzyskać jak największy wyrok nie oznacza to jednak,że mają rację bardzo często ich wnioski upadają w tej kwestii, tutaj sprawa jest bezdyskusyjna, koleś się wk?#%ił na grę i płaczące dziecko, uderzył, odepchnął je co w konsekwencji doprowadziło do zgonu, jest to podręcznikowy przykład działania w afekcie, jest on tak jaskrawy, że trudno o bardziej i sędzia miał rację, w Bieszczady najlepiej z kodeksem prawa powinni się udać tacy jak Ty żeby potem bzdur po internetach nie pisali.
   @bleebus prawo to nie konkurs jazdy na łyżwach że dostajesz dodatkowe lata za widowiskowość czy szok u publiki, więc kara 10lat za zbrodnie w afekcie jest jak najbardziej słuszna.Taką samą by dostał jakby rzucił czymś w kobietę i doprowadził do śmierci.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: dostal nie 10 ale 12 więc te 2 skąd się wzięło?wg mnie wyroki dla tej pary są bulwersujące i nie mędrkuj mi tu zeszytowym prawem,bo każdy kodeks opiera się na wrażliwości i szkodliwości społecznej.Tak mówi Konstytucja.Nie można karać za to kim jesteś ,ale za to co zrobiłeś,nie za twój stan,ale za jego efekty czyli facet działając w afekcie jest karany jak zbrodniarz działający z premedytacją.

  •  

   pokaż komentarz

   @Rafau9090: Ależ ja sobie doskonale zdaję z tego sprawę. Nawet jeśli jesteśmy uj?%!ni z karą śmierci, to nadal można kogoś trwale ze społeczeństwa wyeliminować a nie wypuszczać po 12 latach. k#?@a, żeby chociaż te 12 przesiedział.

  •  

   pokaż komentarz

   Huja. Dla mnie to zwykły śmieć. A śmieci się utylizuje. Siata na łeb i do piachu.

   @BrudnySweter: halo halo, jaka siata? Dlaczego chcesz zanieczyszczać środowisko???

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: 2 wzielo sie z innych rzeczy, dokladniej z psychicznego znęcania się i tutaj faktycznie można się zastanowić czy kara 2 lat gdy grozi za to od 6 miesięcy do 8 lat, nie jest za niska, ale nie znamy szczegółów tego znęcania się i jak ono wyglądało więc się nie wypowiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: Czyli jak obrzyga Cię 2 miesięczne dziecko i je upuścisz w afekcie bo Cie zdenerwowało to masz tylko 10 lat ?
   1) One nie rozumie.
   2) Skutek jest oczywisty.

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo tu my konkretny przypadek że dorosła osoba rzuciła dzieckiem, szanse na obronę taki dzieciaczek ma żadne , a ty porownujesz to do wpadnięcia w poślizg i nieumyślnego zabicia kogoś . Widełki widełkami , ale dla zwyroli co robią takie rzeczy dzieciom powinno mną będzie c dodatkowa kara, mam tylko nadzieję że zajmą się nim odpowiednio tam gdzie trafi .. jeszcze powód .... Bo mu w grze nie szło no ludzieee

  •  

   pokaż komentarz

   W samym tytule masz już zawarte, że była to zbrodnia w afekcie

   @rakiwo: Gdzie ty tu k$@%a masz afekt?

  •  

   pokaż komentarz

   @Crosshairs: Afekt patologiczny
   afekt patologiczny – silna reakcja emocjonalna, często nieadekwatna do przyczyny, przebiegająca z wysokim stopniem pobudzenia psychoruchowego i pojawianiem się gwałtownych wyładowań, np. aktów agresji.

   Tutaj.

   @krzysztofu: afekt to twój stan emocjonalny w momencie popełnienia czynu i nie ma znaczenia kto jest ofiarą.Jeśli udowodnisz, że jakimś cudem spowodowało to u Ciebie szał i było to niekontrolowane zachowanie to szanse na taką kwalifikację masz.

   @Bartezzz132: no i dlatego, że nie ma żadnych szans a efekt działania był do przewidzenia jest to MORDERSTWO w afekcie a nie np. nieumyślne spowodowanie śmierci. Dlatego tak ważna jest kwalifikacja czynu w odpowiednie ramy bo gdybysmy tego nie robili to właśnie wrzucałbyś wszystkich do jednego wora ze względu na efekt.

  •  

   pokaż komentarz

   @domino17: prokurator zawsze żąda najwyższego wymiaru, bo sprawa odbija się echem w gazetach, a i może jego nazwisko przy okazji padnie, z uwagi na to, że kontrowersje się sprzedają

  •  

   pokaż komentarz

   @rakiwo: Czyli to dobrze, ze za zabicie człowieka jest 12 lat? W afekcie można? To 10 czy 12 lat?

  •  

   pokaż komentarz

   @Rafau9090: Zabić człowieka i druga szansa. Piękne myślenie...

 •  
  DrugNTXbEstX_F

  +33

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   dajcie corke sedziego niech ja jebnie ktos o sciane zobaczymy wyrok

   @Fugi88888: a mózg się jebnij

  •  

   pokaż komentarz

   @sireplama czy jakiś ćwierćinteligent powyżej zasugerował, że sędziowie powinni orzekać wyroki takie, jakie ferowałby człowiek zaangażowany emocjonalnie w sprawę?

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartpabicz nie, wykopowa inteligencja nigdy by nie postąpiła jak swolocz

  •  

   pokaż komentarz

   @Bartpabicz

   A dlaczego nie?
   Co w tym przypadku jest okolicznością lagodzącą oprócz bezmyslnosci sprawcy którą i tak nie powinno być to tłumaczone i negowane?

   Od zawsze byłem za bardzo surowymi karami dla sprawców krzywd dzieci, zwierząt czy innym osobom bezrbonnym. 40,50,60 lat nie darmowego pobytu w więzieniu a połączonej z ciężką pracą na rzecz państwa.

   Mniej 5-10 lat dla sprawców wandalizmu i niszczenia czyjegoś mienia.

   Tylko surowe kary i konsekwentne ich egzekwowanie, oraz edukowanie od małego o konsekwencjach i co jest źle, spowoduje że przestępstwa będą spadać.

   Nie ma dla mnie tutaj żadnych okoliczności łagodzących - że był pijany, że był w stanie silnego zburzenia emocjonalnego. Podobno uważamy się za osoby na czele łańcucha pokarmowego i rozumne, więc rozumnie trzeba ponosić konsekwencje.

   Resocjalizm w Polsce nie istnieje. Osoby dopuszczające się takich przestępstw, po pobycie w więzieniu, ich zdemoralizowanie społeczne narasta więc trzeba ich eliminować z życia społecznego.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChuckFasola brawo resocjalizm, brawo, zaiste masz rację

  •  

   pokaż komentarz

   A dlaczego nie?

   @ChuckFasola: Bo emocje nie są dobrym doradcą. A jak trafisz na sędziego, który nienawidzi dzieci i takiemu da rok w zawiasie na dwa, to też OK?

   Nie po to sobie wynaleźliśmy system sądowy, który ma być bezstronny i niezaangażowany w sprawę, żeby teraz według chwilowych emocji wieszać ludzi. Nawet jeśli uważamy, że tak byłoby lepiej, bo po co taki chwast żyje...

  •  

   pokaż komentarz

   @pavel5

   Miałem na myśli resocjalizacja nie istniej. Dopiero potem zauważyłem że wdał się błędny skrót myślowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChuckFasola masz rację z tą resocjalizacją, mówię to jako były strażnik więzienny, to jest dramat

  •  

   pokaż komentarz

   @ChuckFasola Od dawna wiadomo, że to nie sama wysokość kary, tylko jej nieuchronność odstrasza ludzi od popełniania przestępstw.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChuckFasola: Jestem ciekawy jakie jest Twoje uzasadnienie bardzo wysokich kar za krzywdy dla zwierząt. Przedstawisz?

  •  

   pokaż komentarz

   @ChuckFasola: Koles niszył swoje życie i innych na dlugo przed tą tragedia i za to powinien tez ponieść karę.
   Zabicie corki bylo tylko wynikiem degradowania wlasnej osoby przez lata.

  •  

   pokaż komentarz

   @WielkaZlaEntropia

   Sam ich fakt popełnienia? ( ಠ_ಠ)
   To są teraz mniejsze i większe krzywdy?

   Jeżeli grupa nastolatków dla "beki" ciągnęła psa za samochodem jakieś pół roku temu, to się nic nie stało? To tylko pies, a pies to śmieć, więc do kosza z nim?
   Jeżeli ktoś wywozi psa do lasu i przywiązuje do drzewa to z czym się liczy? Że pies nagle cudownie się uwolni i zniknie z jego życia?
   Jak ktoś wrzuca zwierzęta do worka i do jeziora.. To też.. Nic się nie dzieje?

   Jak zakład przetwórstwa mięsnego dokonuje rzeźni tak że często bydło czy trzoda chlewna cierpi po kilka godzin, to też nie ma problemu? Przecież i tak ich zabiją. A że krowa cierpi kilka godzin, to pierdoła.

   Można wymieniać bez końca, "zezwierzęcenie" ludzkie w stosunku do zwierząt, które paradoksalnie powoduje że te zwierzęta są bardziej ludzkie od człowieka.

  •  

   pokaż komentarz

   @ChuckFasola

   A dlaczego nie?

   Rozumiem, że odwoływanie się do dziedzictwa mądrości ostatnich dwóch mileniów może nie zrobić na Tobie wrażenia, więc może podejdę tak:

   Gdyby stu randomowym przechodniom stu randomowych złodziei ukradło sto wyjątkowo cennych 'emocjonalnie' rodzinnych pamiątek, to w większości przypadków wzburzone ofiary życzyły by sprawcom utraty życia, zdrowia lub przynajmniej kończyn.
   Dlatego nie.

   Co w tym przypadku jest okolicznością lagodzącą oprócz bezmyslnosci sprawcy którą i tak nie powinno być to tłumaczone i negowane?

   Na szczęście sędziowie oprócz wiedzy mają też doświadczenie i wiedzą co jest okolicznością łagodzącą, a co przemyśleniami bezimiennego człowieka z internetu. Wybacz złośliwość.

   Od zawsze byłem za bardzo surowymi karami dla sprawców krzywd dzieci, zwierząt czy innym osobom bezrbonnym. 40,50,60 lat nie darmowego pobytu w więzieniu a połączonej z ciężką pracą na rzecz państwa.

   Potrafisz to uargumentować? Dlaczego tyle i dlaczego takie przestępstwa umieściłeś w tej samej kategorii? Jakie ma to też skutki społeczne i jak ze strony organizacyjnej, prawnej i moralnej wyglądają proponowane przez Ciebie prace (jak mniemam stawiasz Państwo w roli zimnego egzekutora, a nie pijanego żądzą zemsty mściciela).

   Mniej 5-10 lat dla sprawców wandalizmu i niszczenia czyjegoś mienia.

   Okaże się zaraz, że cała skala kar zaczyna Ci się od 5 lat. Bardzo interesujące.

   Nie ma dla mnie tutaj żadnych okoliczności łagodzących - że był pijany, że był w stanie silnego zburzenia emocjonalnego. Podobno uważamy się za osoby na czele łańcucha pokarmowego i rozumne, więc rozumnie trzeba ponosić konsekwencje.

   W takim razie wykazujesz się zwykłą ignorancją. Nie znasz ludzkiej natury, a jednak stawiasz jasne wymagania

   Resocjalizm w Polsce nie istnieje. Osoby dopuszczające się takich przestępstw, po pobycie w więzieniu, ich zdemoralizowanie społeczne narasta więc trzeba ich eliminować z życia społecznego.

   Czyli co stoi na przeszkodzie, żeby chłopa skazanego za długi na rok odsiadki od razu zutylizować, skoro 'jego zdemoralizowanie narasta'? Po wyroku od razu wszystkich ciach i żyjemy w utopii.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

 •  

  pokaż komentarz

  Poranek ósma rano nie mogę spać bo muszę grać Na hunta z kolegami, pohandlować uhami Rozprawić się z pekerami Trudny dzień Tibijczyka czeka Mama na Tibię narzeka Krzesło po lewej stronie W razie czego Tibię krzesłem obronie, ciałem zasłonie Piąta godzina oczy bolą Wyloguję się jak koledzy pozwolą Trzeba się wykazać silną wolą Level i skile bić Dziesięć godzin na kompie to naprawdę nic Bo jestem zahartowany, nagrany Istny Tibijczyk poj##!ny Laski odstawiam na drugi plan Bo dziewczynę w Tibi mam E! W piłkę pograć nie Bo czas marnuję się Po co mi koledzy w szkole Same książkowe mole Mam przyjaciół na Mytherze Sojuszników na Mytherze, Yo

  •  

   pokaż komentarz

   @Politoczika:
   Pozwoliłem sobie pociąć na zwrotki i wersy:

   Poranek ósma rano nie mogę spać,
   bo muszę grać. Na hunta z kolegami,
   pohandlować uhami.
   Rozprawić się z pekerami.

   Trudny dzień Tibijczyka,
   czeka Mama na Tibię narzeka.
   Krzesło po lewej stronie,
   w razie czego Tibię krzesłem obronie,
   ciałem zasłonie.

   Piąta godzina, oczy bolą.
   Wyloguję się jak koledzy pozwolą.
   Trzeba się wykazać silną wolą.
   Level i skile bić.

   Dziesięć godzin na kompie to naprawdę nic.
   Bo jestem zahartowany, nagrany.
   Istny Tibijczyk pojebany.
   Laski odstawiam na drugi plan,
   bo dziewczynę w Tibi mam.

   E! W piłkę pograć nie,
   bo czas marnuję się.
   Po co mi koledzy w szkole.
   Same książkowe mole.

   Mam przyjaciół na Mytherze,
   Sojuszników na Mytherze, Yo.

 •  

  pokaż komentarz

  Komentarz usunięty przez moderatora

1 2 3 4 5 6 7 ... 13 14 następna

Batterie Terminal Positive (Durite Part: 1-018-01) | Registrieren | Abuelos Al Poder