•  

  pokaż komentarz

  No coż... W Tel Awiwie odbywają do doroczne parady weteranów z NKWD, Dzień Zwycięstwa w Izraelu obchodzi się 9 maja podobnie jak w większości byłych krajów ZSRR, zarówno Izrael i Rosja zawarły pakt o przestrzeganiu prawdy o wyzwolicielskiej roli Armii Czerwonej. I na zakończenie jeszcze taki fakt
  W Izraelu żyje obecnie około 300 tys. nie-żydowskich imigrantów z terenów byłego ZSRS, z których większość to Rosjanie.
  Oprócz owych nie-Żydów z byłego ZSRS, w Izraelu żyje dziś także ponad milion Żydów pochodzących z owych obszarów, z których spora część posiada wyższe wykształcenie. Wielu z nich ma podwójne obywatelstwo, co było najbardziej widoczne w 2012 roku podczas rosyjskich wyborów prezydenckich, kiedy to prezydenta Rosji wybierały w Izraelu setki tysięcy osób. Obok wysokoprocentowego alkoholu i świeckich choinek noworocznych (nie bożonarodzeniowych), Rosjanie oraz w większości zlaicyzowani Żydzi z obszaru byłego ZSRS przywieźli ze sobą do Izraela także świecki nacjonalizm, który zasilił i wzmocnił izraelska prawicę, nieodwracalnie odmieniając oblicze Ziemi Świętej."

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: parada weteranów NKWD? Źródło?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: Parady weteranów z NKWD? Kiedy, i kto je tam organizuje? Czy ma to jakiś związek z działalnością Komunistycznej Partii Izraela, albo innej partii komunistycznej? Czy władze Izraela albo tamtejsza partia komunistyczna mają związek z wychwalaniem NKWD?
   Podaj więcej szczegółów na ten temat, jeśli możesz.
   BTW: czy cytat z "Frondy" zasługuje na wiarygodność?

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: @Trojden: Niewiem czy wiesz ale Putin w dowodzie ma wpisaną narodowść-Żyd.Po matce, 3000 siedzib jego partji jest w Rosji, i jeszcze jedna jest....zgadnij gdzie

   -_-

  •  

   pokaż komentarz

   @Yoe1: Skąd te informacje? Widziałeś jakieś zdjęcie jego dokumentu z wpisaną narodowością? Poproszę linka.
   W angielskiej wikipedii nic o tym nie ma - jest tylko, że matka Putina to Maria z d. Szelomowa (Shelomova) - nie ma nic o tym, jakoby była Żydówką.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Wszelakie organizacje weteranów robią marsze na 9 maja, sowieccy żydzi wśród tamtejszych weteranów to zdecydowania większość. Można się doszukać różnych ciekawych zdjęć i filmów z tej okazji, ale trzeba szukać fraz po hebrajsku, rok temu ktoś wkleił tu na wykopie takie piękne zdjęcie dziadków w niebieskich czapkach nkwd, w jednej ręce flaga Rosji, a w drugiej flaga Izraela. Sprawę marszy enkawudzistów poruszali też Braun z Gryguciem w jednej z pogadanek. Generalnie W tym kraju NKWD i Czeka nie budzą jakiejś odrazy, bo przecież służyło tam i tworzyło te formacje wielu żydów, a że dziś są to w większości 90-letni staruszkowie i w związku z tym okazuje się im duży szacunek jako żyjącym świadkom historii żydów. Jakby tego było mało to w 2000 roku Izrael przystąpił do przestrzegania stalinowskiej wersji historii o "wyzwoleniu", którą sufluje się w Rosji z pominięciem tych wielu tragedii jakie były związane z wyzwoleniem i późniejszą okupacją sowiecką. Z kolei sam Netanjahu 9 maja tego roku świętował dzień zwycięstwa razem z Putinem w Moskwie, gdzie dumnie szedł z wpiętą w klapę georgiewskają lentioczką, z resztą była jego 9 wizyta w Moskwie w ciągu ostatnich 3 lat, co pokazuje, że Rosja i Izrael mają żywotne interesy i nie przeszkadza żydom to, że są zarazem strategicznym partnerem USA, które w naszej części Europy podgrzewa narrację, że Rosja zagraża. Tu Moskale zagrażają, a na Bliskim Wschodzie trzaskają pod amerykańskim nosem deale z żydami, że aż miło :D

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: NKWD czy Armii Czerwonej?
   A jeśli NKWD, to czy chodzi o funkcjonariuszy NKWD, czy może o żołnierzy wojsk NKWD? Bo to mimo wszystko nie to samo. NKWD oprócz funkcjonariuszy operacyjnych miało też podległych sobie żołnierzy - tak jak MBP miało podległych sobie nie tylko funkcjonariuszy UB, ale również żołnierzy KBW (akurat w Polsce, inaczej niż w ZSRR, nazwa była odrębna, choć podległość ta sama).
   Wstążka gieorgijewska, jak widoczna na tym zdjęciu, jest często używana przez weteranów z Armii Czerwonej. Nawiązuje do rosyjskiego Orderu św. Jerzego, a także do sowieckiego Orderu Sławy i Medalu za Zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945.
   Część czerwonoarmistów też była żydowskiej narodowości. I niektórzy z nich wyemigrowali, także do Izraela. Np.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Jewsiej_Wajnrub - czerwonoarmista żydowskiej narodowości, emigrant do Izraela, niemający nic wspólnego z NKWD. Za to walczący z Niemcami m.in. na ziemiach polskich w 1945.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Tak widziałem zdjęcie jego dowodu osobistego. Zaraz znajde. I Cara zabili żydzi-Człowiek który nakazał egzekucję imperatora wraz z rodziną, Jakow Swierdłow, był Żydem. Pogłoski o kontrowersjach wokół uśmiercenia głowy państwa powtarzała również emigracja rosyjska, która opuściła kraj po rewolucji październikowej. Mówiono wtedy o sojuszu Żydów i komunistów, którzy zabili imperatora i przejęli władzę nad krajem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Paszport Putina dowodzi, że jest Żydem, teraz wiemy dlaczego Chabad Lubawicz nazywają go „rabbi”. Na czerwono podkreślono- żyd.

   źródło: putin.jpg

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: Szef Yad Vashem służył niegdyś w NKWD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @dr_gorasul: Szef Yad Vashem służył wcześniej w NKWD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Są tacy, co nie lubią sposobu w jaki Zychowicz pisze, jednakże jego trzy książki zawierają dużo ciekawych informacji na temat stawianych tu tez.
  Dodam, że Żydzi doczekali się drugiej części.

  źródło: zychowicz.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  W końcu w NKWD od mordowania byli właśnie Żydzi.

  •  

   pokaż komentarz

   @t_e_o_m_o: A także Rosjanie, Ukraińcy, Gruzini i Ormianie.
   A największym mordercą z NKWD był Wasilij Błochin. Rosjanin.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wasilij_B%C5%82ochin

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: No nie powoedziałbym, Jagoda w Łagrach zabił wiecej osób.I wszyscy Żydzi jako kapo w łagrach tez wiecej.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yoe1: Gienrich Jagoda przestał być szefem NKWD 26 września 1936, czyli jeszcze przed rozpętaniem największego terroru (to za Jeżowa był najbardziej masowy terror w ZSRR).
   Najważniejszym współpracownikiem Jeżowa był Michaił Frinowski (szef GUGB), również Rosjanin.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: _"...wśród pracowników na kierowniczych stanowiskach w NKWD przodowali Żydzi - 38%"
   http://pl.m.wikipedia.org/wiki/NKWD
   Mowa tu o stanie osobowym do 1940 roku, w okres ten łapie się zbrodnia w Katyniu.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Strzeliles sobie w kolano.Jeżow-sympatyzował z Żydami - miał aktywną Zydówkę za żonę,którą słuchał tak jak rwszte jej braci w wierze.Michail Petrowicz Frinowski - żyd. Źródło:http://soc.culture.polish.narkive.com/sGAraFYJ/zydowscy-komunisci-w-aparacie-terroru-i-ludobojstwa

  •  

   pokaż komentarz

   @Yoe1: Frinowski był Rosjaninem.
   Źródło: http://stalin.memo.ru/images/gb514.htm
   Jest napisane "Русский", czyli Rosjanin.
   Autor, Nikita Pietrow, badał oryginalne dokumenty, w tym akta osobowe funkcjonariuszy NKWD. Jest autorem wiarygodniejszym od autorów "Żydowskich komunistów w aparacie terroru i ludobójstwa".
   Zestawienie na portalu memo.ru zawiera biogramy wszystkich czołowych funkcjonariuszy NKWD do 26 lutego 1941, gdy utworzono odrębny resort - NKGB.
   O funkcjonariuszach sowieckiej bezpieki z późniejszego okresu traktuje osobna publikacja, dostępna w jednolitym dokumencie pdf.
   http://old.memo.ru/uploads/files/845.pdf

   BTW: Ciekawe, dlaczego nie ma analogicznych książek zatytułowanych np. "Ukraińscy komuniści w aparacie terroru i ludobójstwa", "Gruzińscy komuniści w aparacie terroru i ludobójstwa", "Łotewscy komuniści w aparacie terroru i ludobójstwa" itd. Dlaczego autorzy takich książek zajmują się wyłącznie Żydami. Jakby ich udział w aparacie terroru był jakiś specyficzny na tle udziału Gruzinów i innych.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Wielu Żydów przybierało obcą narodowść aby mieć wymówkę w razie pogromów że nimi nie są- wkońcu to żydzi zabili cara- dlatego tak maja wpisane w dowodach.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yoe1: Ilu dokładnie Żydów brało udział w zamordowaniu cara, a ilu Rosjan brało w tym udział?
   Z tego co wiem, to tylko jeden z nich, Jurowski (notabene ochrzczony w obrządku luterańskim - czy więc liczy się on jako Żyd?), był pochodzenia żydowskiego.
   Dlaczego upierasz się, że nie-Żydzi w sowieckiej bezpiece byli ukrytymi Żydami? Czy tak trudno przyjąć do wiadomości, że Rosjanin, Gruzin, Ukrainiec, Polak, Chińczyk, Niemiec czy Łotysz też może być komunistycznym zbrodniarzem?

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: W ZSRR nie było polskich komunistów-polacy byli najbardzie prześladowanymi obcokrajowcami w ZSRR- władze dzierżyli Żydzi- Lenin i Żyd Stalin z Żydem Berią.W 1946 roku Beria został przewodniczącym Komisji Atomowej. Nadal miał dużą władzę jako komisarz ludowy ds. wewnętrznych i kontynuował kampanię terroru także po zakończeniu wojny. Okazał się być tysiąc razy gorszym niż Jagoda i Jeżow razem wzięci.

   Według ostrożnych szacunków, podczas kampanii przeciwko „kontr-rewolucjonistom i dla realizacji reformy rolnej w latach 1949-1952”, dokonano egzekucji na co najmniej 5 milionach ludzi. W ostatnich dniach wojny, żydowski dziennikarz Ilja Erenburg, w setkach komunikatów prasowych zachęcał sowieckich żołnierzy do dokonywania gwałtów na kobietach wroga. „Zabijajcie ich! Nikt w Niemczech nie jest niewinny. Ani żyjący, ani nienarodzeni. Głoście słowa towarzysza Stalina

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Cara zabili Żydzi. -Człowiek który nakazał egzekucję imperatora wraz z rodziną, Jakow Swierdłow, był Żydem. Pogłoski o kontrowersjach wokół uśmiercenia głowy państwa powtarzała również emigracja rosyjska, która opuściła kraj po rewolucji październikowej. Mówiono wtedy o sojuszu Żydów i komunistów, którzy zabili imperatora i przejęli władzę nad krajem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yoe1: Bzdury.
   Sugeruję zacząć czytać prace poważnych historyków, a nie fanów teorii spiskowych.
   Gdyby w ZSRR nie było polskich komunistów, to ani jeden z nich nie zginąłby podczas czystek stalinowskich 1937-1938.
   W czasach Berii terror był o wiele bardziej selektywny niż w czasach Jeżowa.
   Beria przestał być szefem NKWD 29 grudnia 1945, gdy zastąpił go Siergiej Krugłow.
   Ani Beria, ani Stalin nie byli Żydami. Żaden poważny historyk nie nazywa ich Żydami.

   Poza tym:
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Feliks_Dzier%C5%BCy%C5%84ski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_Koz%C5%82owski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_%C5%BBbikowski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_%C5%81%C4%85gwa
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Sienkiewicz_(funkcjonariusz)
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Bronis%C5%82aw_Bortnowski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wac%C5%82aw_Policzkiewicz
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Sosnowski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Bara%C5%84ski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Romuald_Muklewicz
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieczys%C5%82aw_%C5%81oganowski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Pintal
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Olski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Pop%C5%82awski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Karol_%C5%9Awierczewski
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%82aw_Chrz%C4%85szcz
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Redens
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawie%C5%82_Babkiewicz
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Wiaczes%C5%82aw_Dombrowski
   to przykłady polskich komunistów zajmujących stanowiska w aparacie państwowym i wojskowym w ZSRR.
   Dla bolszewików narodowość nie miała znaczenia, liczyło się zaangażowanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Tak liczylo sie zaangazaowanie w system który stworzyli zydzi i ktory opieral sie na terrorze i karach smierci za błahoski.Zarowno Stalin jak i Beria - byli ŻYDAMI !!!

   Poczytaj sobie ponizej:

   "Rzeź w Katyniu była największą zbrodnią militarną najnowszej historii, jaka kiedykolwiek została dokonana na jeńcach wojennych innego narodu. Wymordowano ponad 20 tysięcy przedstawicieli polskiej inteligencji. Za te zbrodnie odpowiada naród żydowski. Rozkaz wydało dwu [tak w oryginale!] Żydów: Stalin i Beria.

   O tym, że Stalin był (gruzińskim) Żydem pisał już 30 marca 1950 David Wieseman w piśmie ÇThe Bnai-Brith MessageČ - jest to więc źródło superwiarygodne i hyperkoszerne. Żydowskość Ławrentija Berii jest ogólnie znana i nie ma co się nad nią zatrzymywać. Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli Żydzi: Raichman (lub Reichman), Mierkułow i Urbanowicz. Urbanowicz był ojcem późniejszego peerelowskiego generała!!! Masowym osobistym rozstrzeliwaniem polskich oficerów w Katyniu trudnili się Żydzi. Po raz pierwszy poinformowali o tym Niemcy w broszurze-reportażu z ekshumacji części ofiar przez międzynarodową komisję: Kierownikami masowych egzekucji byli czterej członkowie mińskiego komisariatu GPU: (...) Lew Rybak, Chaim Finberg i Abraham BorisowiczČ. Polacy oczywiście nie dowierzali tej informacji, gdyż pochodziła od niemieckich ludobójców. Ale po prawie 40 latach potwierdził ją inny Żyd, Abraham Vidro. W czasopiśmie ÇBildČ (22.07.1971) ukazał się z nim wywiad. Vidro przekazał opowieść Żyda, majora Susłowa, który osobiście rozstrzeliwał (wraz z innymi Żydami - majorem Joshuą Sorokinem, kapitanem Samyunem Tichonowem) tysiące polskich oficerów w Katyniu".

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Ci wszyscy Polscy komunisci zostali zamordowani przsz Zydow- co dobitnie dowodzi ze byli tylko aparatem w rekach mordercow ktorzy nie uwazali ich za komunistow tylko za kontrewolucjonistow i bali sie ze moga nie wykonywac ich morderczych polecen. I Swierdłow zorganizowal morderstwo cara- nawet w wikipedii jest to napisane,co cały czas negujesz i nie potrafisz sie przyznac do klamstwa.

  •  

   pokaż komentarz

   @Yoe1: Tych bzdur, które tu przytoczyłeś, nie napisał poważny historyk, tylko jakiś fan teorii spiskowych - w ogóle to dlaczego nie podałeś tytułu dzieła, z którego pochodzi ten cytat, i jego autora?

   Poczytaj sobie wiarygodne, rzetelne prace historyczne, a nie jakieś sensacyjne rewelacje zwolenników teorii spiskowych usiłujących udowodnić, że za całe zło świata odpowiadają Żydzi.
   Nikita Pietrow, "Poczet katów katyńskich" - obowiązkowa lektura dla ciebie. Tam jest podana narodowość bezpośrednich sprawców zbrodni katyńskiej, a także informacje o komendantach obozów.
   Poza tym, Wojciech Roszkowski w dwutomowej pracy "Historia Polski 1914-1993" podał nazwiska komendantów obozów dla polskich jeńców. Można je znaleźć również w innych pracach historycznych - tylko że w żadnej z nich nie ma nic o żadnym Raichmanie ani Urbanowiczu.
   Natomiast Mierkułow był zastępcą Berii i w 1940 nie był komendantem żadnego obozu. Autorowi się mnóstwo rzeczy pomyliło.

   Komendantem obozu w Kozielsku był Wasilij Nikołajewicz Korolow. Rosjanin.
   Komendantem obozu w Ostaszkowie był Pawieł Fiodorowicz Borisowiec. Białorusin.
   Komendantem obozu w Starobielsku był Aleksiej Gieorgijewicz Bierieżkow. Rosjanin.

   Stalin był alumnem prawosławnego seminarium duchownego w Tyflisie (Tbilisi), a jego matka była głęboko wierzącą prawosławną - nie wiedziałeś o tym?

   Kto to był David Wieseman? Google nie wie, kto to.

   Polskich jeńców w Katyniu mordowali m.in. Iwan Stelmach, Iosif Gribow, Iwan Silczenkow, Nikołaj Gwozdowski. Żaden z nich nie był z pochodzenia Żydem.
   Zresztą, nawet gdyby był, to jakie to miałoby znaczenie?
   Na liście funkcjonariuszy NKWD nagrodzonych przez Berię 26 października 1940 za zbrodnię katyńską nie ma żadnego Lwa Rybaka, żadnego Chaima Finberga ani Abrahama Borisowicza.
   Jest np. Aleksiej Rybakow z Głównego Zarządu Wojsk Konwojowych NKWD. Rosjanin.

   Generał Józef Urbanowicz był synem robotnika, Józefa, a nie żadnego NKWD-ysty.

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Mozesz Trollowac ale nie udaje Ci sie to- nie przeczytałeś wogule artykułu- jest napisane kto to napisał - Żyd w żydowskiej gazecie- 30 marca 1950 David Wieseman w piśmie "The Bnai-Brith Message". I lista zbrodniarzy w Katyniu jest podana w Wikipedii i znajduja sie w niej nazwiska podane w tym artykule takze Twoja hasbara nic tutaj nie zdziała.http://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lista_wykonawców_zbrodni_katyńskiej

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: Wikipedia czesto nie wie niewygodnych Faktów dla Zydow, tak jak nie pisze ze Dzierzynski nazywal sie Rufin- po ojcu Zydzie a nazwisko przejeli po rodzinie szlacheckiej ktora zostala deportowana na syberie i sluch po niej zaginal. Izraelski Dziennik "Maariv" w 1971 roku pokazał wywiad w którym Żydzi przyznali sie do zbrodni Katyńskiej: oto fragment"Chcę ci opowiedzieć o moim życiu. Tylko tobie, ponieważ jesteś Żydem, czy możemy mówić o wszystkim? To nie robi żadnej różnicy dla nas… Mordowałem polaczków własnymi rękami! I do nich sam strzelałem.”

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: I Tutaj masz dowod co napisał David Wieseman w Bnai Birth - zydowskich informacjach- tekst jest na izraelskiej stronie- w kronice pisze ze Stalin byl Zydem, jego ojciec byl zydem, A Stalina nazywali Zydowskim zolnierzem.(mial tez zone zydowke co dobitnie swiadczy o tradycji zydowskiej) STALIN WAS A JEW. ONE, A CAPTAIN IN THE CZAR ’ S ARMIES, STATED THAT HE KNEW STALIN IN THEIR BOYHOOD AND THAT STALIN ’ S FATHER (DZHUGASHVILI) WAS “ A JEWISH COBBLER. ”

  •  

   pokaż komentarz

   @Trojden: I Tutaj masz dowod co napisał David Wieseman w Bnai Birth - zydowskich informacjach- tekst jest na izraelskiej stronie- w kronice pisze ze Stalin byl Zydem, jego ojciec byl zydem, A Stalina nazywali Zydowskim zolnierzem.(mial tez zone zydowke co dobitnie swiadczy o tradycji zydowskiej) STALIN WAS A JEW. ONE, A CAPTAIN IN THE CZAR ’ S ARMIES, STATED THAT HE KNEW STALIN IN THEIR BOYHOOD AND THAT STALIN ’ S FATHER (DZHUGASHVILI) WAS “ A JEWISH COBBLER. ” http://israelect.com/reference/WillieMartin/StalinTheJew.htm

  •  

   pokaż komentarz

   .wśród pracowników na kierowniczych stanowiskach w NKWD przodowali Żydzi - 38%"

   @t_e_o_m_o: w praktyce bywał zdecydowanie więcej. Czytałem książkę hrabiny Lanckorońskiej. Opisywała, że posterunek w małym miasteczku liczył ogólnie 18 osób załogi z czego 12 było pochodzenia żydowskiego. Taki tam mały posterunek na peryferiach. Po internecie rosyjskojęzycznym krążą zdjęcia jakie sobie robiła młodzież - "studenci" szkół NKWD. Takie grupowe ("drużynowe") na korytarzach. Za nimi na ścianach szkoły widać transparenty pisane w iwricie. Ot- dla łatwości w porozumiewaniu pisano hasła w języku wychowanków szkoły.

 •  

  pokaż komentarz

  jak maja uwazac nkwd za okrutnikow jak sami byli w szeregach tej organizacji? xd

  •  

   pokaż komentarz

   @gnt_1: Menachem Begin jak najbardziej mógł uważać NKWD za okrutników.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Menachem_Begin
   " W 1940 r. został aresztowany przez NKWD, przetrzymywany w więzieniu na Łukiszkach w Wilnie i skazany na osiem lat łagru na Syberii[3]. Zwolniony w 1942 r. na mocy układu Sikorski-Majski wstąpił do Armii Polskiej w ZSRR (Armia Andersa)".

   Tak samo Michał Waszyński (Mosze Waks).
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Waszy%C5%84ski
   "W dniu agresji niemieckiej na Polskę, 1 września 1939, Waszyński znajdował się wraz z ekipą filmową we Lwowie. Został zesłany przez władze radzieckie na Syberię."
   Nieprzypadkowo po wojnie pozostał we Włoszech i nie chciał wracać do opanowanej przez komunistów Polski. Zresztą Konrad Tom też po wojnie nie wrócił do Polski.

 •  

  pokaż komentarz

  niemcy zamordowali 3 miliony żydów i 3 miliony Polaków - a żydkom się wydaje, że mają monopol na bycie jedyną ofiarą wojny.

  przy czym warto dodać, że po wojnie żydokomuna dalej mordowała Polaków, więc ofiar po stronie polskiej jest jeszcze więcej

  •  

   pokaż komentarz

   @fafarafa07: Poprawka: Niemcy zamordowali 3 miliony polskich Żydów, jednak polscy Żydzi nie byli ich jedynymi ofiarami. Byli nimi też sowieccy, litewscy, łotewscy, estońscy, węgierscy, rumuńscy, belgijscy, holenderscy i francuscy Żydzi. A także mnóstwo Rosjan i innych narodów Europy.
   Co do okresu powojennego, to wtedy Polacy strzelali do Polaków. Wiem, że łatwo jest przypisać winę za powojenne zniewolenie Polski na obcych, np. na Żydów, jednak nie zmienia to faktu, że zdecydowana większość czołowych utrwalaczy władzy ludowej to Polacy. Nawet jeśli nadzór nad nimi sprawował Nikołaj Bułganin, Iwan Sierow, Wiktor Lebiediew, Nikołaj Sieliwanowski, Siemion Dawydow, Pawieł Mieszyk, Michaił Biezborodow, Wasilij Pocztowski i inni Rosjanie.

  •  

   pokaż komentarz

   @fafarafa07:
   Niemcy zamordowali 6 milionów polaków. A żydów tylu nie było....większość wyjechała jeszcze przed wojną.

Dictaphones Digital Recorders | Svetanya warm Fleece Sofa Cover Solid Color Elastic Slipcover for Sectional Sofa Single L Shaped Lov.. | One Piece 593