•  

  pokaż komentarz

  Podstawą tego "biznesu" jest "wałek" na którym Azoty straciły kilkadziesiat milionów, wiec uważam za słuszne wycofnie się z tego projektu.
  Ciekawym problemem jest dlaczego, póki co nikt nie został za to ukarany
  http://sofaforlife.com/link/3198229/nowy-zarzad-odkryl-ze-zamiast-zysku-byla-strata-oczywiscie-premie-juz-wyplacono/

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: Księgowa strata, ale zyski już realne. Same ogłoszenie zakupu złóż sprawiło, ze dotychczasowi dostawcy zeszli z ceny o 25 %. 25 % z mld zł to ile jest, a to tylko rok 2014 i 2015.

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Pierniczysz głupoty, ze aż przykro - nie była to zapowiedż, tylko konkretny "wałek" z konkretnymi osobami, które na tym zarobiły. Zapowiedż zakupu zloż nie ma nic wspólnego z ustalaniem cen światowych, które zależą od koniunktury

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: I niby jak ten wałek wyglądał i czemu nowy zarząd klepną ostatnią rate za udziały.

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Mój opois problemu sprzed kilku lat.
   "Kupili 2 złoża w Senegalu - jedno wyczerpało się po roku, wiec przerzucili cała wartość na drugie, z tym że na drugie nie mają koncesji ani nawet sprzętu do wydobycia i eksploatacji wie wyszło ze wszystko funta kłaków nie warte - popłynęli na ponad 200 mln.

   W tle tematu stoi firma African Investment. W 2013 roku kupili 55% udziałów w AIGsa od wrocławskiej firmy DGG Eco za 28 milionów USD.
   a poniżej info o jednym z udziałowców -Jan Józef Błaszczuk Wspólnik DGG

   Kolmex był dawnym biurem handlu zagranicznego. Mimo że firma oprócz siedziby nie miała praktycznie żadnego majątku, uczestniczyła w wielu prywatyzacjach. Już wczoraj informowaliśmy o związkach z Kolmexem posła Jana Chaładaja, usuniętego z klubu SLD po tym jak zagłosował za nieobecnego na obradach Sejmu kolegę. Chaładaj zasiadał też we władzach kilku sprywatyzowanych spółek. Według Najwyższej Izby Kontroli, wspólnie z Elżbietą i Janem Błaszczukiem oraz Mirosławem Opałką, grupa kupowała prywatyzowane spółki po zaniżonych cenach, a następnie przerzucała ich kapitał do własnych firm - lub do Kolmexu. Z firm zostawały ,,wydmuszki” - pozbawione majątku spółki, które musiały upaść. W ten sposób w prywatnych kieszeniach zniknęło od 270 do 330 milionów złotych".

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: I gdzie ten wałek i nadal nie odp. czemu nowy zarząd klepną ostatnia rate za udziały.
   I czemu nowy wspólnik w złożach został kopnięty w d...

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: z głupoty pytasz, czy z przekory? - kupili nic niewarte zloża od polskiego pośrednika, którego bizesy zawsze polegały na wałkach - koszty tego przedsieziecia 200 mln w plecy. Teraz zgłosił sie "Vanna Ly" i chciał kontynować biznes. Co do platnosci jak sie podpisuje umowy - to się płaci. Nie męcz mnie więcej głupimi pytaniami, idź z tym do ojca lub matki

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: I dla tego inwestor chciał w te nic nie warte złoża zainwestować dwa razy więcej niż Police. Głupek jakiś czy co. Police zainwestowały 100 mln za udziały , a sam upust za 2014 r to ponad 120 mln. Inwestycja zwróciła się w rok i zarobiła na niej. Jeśli to jest przekręt, to mam nadzieje, ze więcej ich będzie. Pomijam już ze w 2014 r na róznicach w cenie police zrobiły kolejne 40 mln zł.

  •  

   pokaż komentarz

   a sam upust za 2014 r to ponad 120 mln. Inwestycja zwróciła się w rok i zarobiła na niej.

   @h225m: pierniczysz piramidalne głupoty - pokaż źródła. Goście kupili nic nie warte złoża, wiedziały o tym nawet szympansy odpisali te złoża w koszty, bo były nic nie warte taki to był biznes

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: To czemu nowy inwestor kupił udziały w tych złożach za podobna kwotę co Police i chciał w je inwestować drugie tyle.

   Starczy ci artykuł z tej samej gazety

   http://www.rp.pl/Surowce-i-Chemia/307039929-Grupa-Azoty-Co-dzialo-sie-w-Senegalu.html

   Informując o przejęciu AIG od razu uzyskaliśmy upusty u dostawców fosforytów sięgające około 25 proc. To była konkretna korzyść finansowa dla Polic. W ciągu trzech lat Police zyskały dzięki własnemu wydobyciu 150 mln zł – tyle wynosiła różnica pomiędzy ceną naszego surowca a fosforytów z innych źródeł. Cytowany tekst...

   Police zużywają rocznie fosforanów za 500 mln zł, minus 59 mln za pierwsza dostawę z Senegalu. To tylko rok 2014.

   Choć to jest bardziej ciekawszy fragment

   Tymczasem jednym z warunków zapłaty DGG Eco całej kwoty za zakup udziałów w AIG, czyli 28,85 mln USD, było pozyskanie ze złoża Lam Lam w sumie 400 tys. ton fosforytów. W sierpniu 2016 r. Police rozliczyły całą transakcję. Cytowany tekst...

   skoro wiesz tyle o tej aferze, to napiszesz nam ile nowy zarząd przelał na konta i dołożył się do tego przekrętu.

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: "Już 30 maja 2016 roku poinformowano, że złoże Lam Lam wyczerpało się już rok po zakupie, a zatem w 2014 roku. Ponadto, wg nowych władz, spółka pokryła całość kwoty transakcji z DGG Eco mimo faktu, że jeden z warunków płatności było wydobycie ze złoża Lam Lam 400 tysięcy ton fosforanów, co nie miało miejsca. Pojawiły się również informacje o braku specjalistycznych badań geologicznych na terenie senegalskiej inwestycji przed planowanym zakupem – mówi się, że raport PwC oraz wycena EY powstały nie w oparciu o dane pierwotne, pozyskane na miejscu, ale o dane wtórne, podane przez kierownictwo Polic. Dodatkowo, prezentując sprawozdanie finansowe, spółka dokonała korekty skonsolidowanego wyniku netto, z planowanych 164,8 mln zł zysku na 71,6 mln zł straty. Biorąc pod uwagę działania dotychczasowego biegłego rewidenta spółki, KPMG, który nie zauważał żadnych nieprawidłowości w latach 2014 i 2015, policka spółka podjęła decyzję o zmianie audytora na EY.

   Wraz z postępem prac nowych władz tarnowskiej grupy, sprawą poliskich inwestycji na Czarnym Lądzie zainteresowało się CBA. Skutkiem tych działań była fala aresztowań 20 czerwca 2017 roku, gdzie wśród zatrzymanych znalazł się Krzysztof Jałosiński, były prezes Zakładów Chemicznych w Policach. Zatrzymanym zarzucano działania na niekorzyść spółki i wyrządzenie szkody majątkowej w wysokości 22,2 mln złotych. Wg prokuratury ówczesne władze spółki miały wiedzieć, że ilmenit kenijski, czyli afrykańska odmiana surowca do produkcji bieli tytanowej, nie nadaje się do wykorzystania gospodarczego jako substytutu dla dotychczas sprowadzanego od pośredników surowca."
   http://www.energetyka24.com/pozegnanie-z-afryka-koniec-przygody-grupy-azoty-na-czarnym-ladzie

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: nadal nie odp ile wynosiła 3 rata zapłaty za udziały w senegslu, a która klepna już nowy zarząd.

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: no i tak w koło Wojtek, wytłumcz człowiekowi na czym polega wałek, i że nie można zarobić dokonując chybionego zakupu, który odpisujesz w całości w straty - a on znowu "ile wynosiła 3 rata" .
   Końcże - dyskusja ponizej mojej godności.
   Cieszy mnie jednak, ze płatne trolle wywlekły ten wątek. Co prawda jest to forma przedprocesowego "wybielania", ale pożyteczne jest, żeby publiczność nie zapomniała o tym "wałku"
   Ponownie zachęcam do zapoznania sie z tematem w branżowym, niepolitycznym portalu
   http://www.energetyka24.com/pozegnanie-z-afryka-koniec-przygody-grupy-azoty-na-czarnym-ladzie

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: nie tlumaczysz, tylko pomijasz sporo istotnych faktów, ktore nie pasują do teorii. Obliczyles juz ile jest 25% z 440 mln zl.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: i tak na marginesie. Czemu nowy zarząd nie opchnął udziałów temu królowi cukru i odzyskać zainwestowany hajs

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: Kurcze człowiek musi mieć cierpliwość do trolla -:nie mogą sprzedać bo "król cukru" chciał dobić transakcji w 2016 roku, a ten artykuł jest odgrzewanym kotletem (powtarzam - przedprocesowe "wybielanie"), a po drugie w maju 2018 roku podpisano umowę, że DGG, zwróci kasę za ten wałek. Wiec teraz "król cukru" moze gadać z DGG, ale jakoś nie słychac o transakcji - Azoty nie mogą obecnie nic sprzedać "królowi".

   -

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: i rozmawiał o tym juz z piereszym, dobrozmianowym zarządem, a drugi skutecznie wybił mu inwestycje z głowy. Skoro dgg ma oddać hajs, to wychodzi na to, ze police nic nie zainwestował, a zarobiły kupe siana na tej inwestycji

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: a co mieli robić na dwa miesiace przed aresztowaniami - taka umowa mogła złagodzić wyrok, - znikła szkoda.
   Natomiast powatarzam najciekawsze w tym newsie powielonym dzisiaj przez wszystkie "zaprzyjaźnne" media jest to ze pochodzi z 2016 roku - tak się urabia miejscowych głupków, przy pomocy trolli.

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: A rozmowy toczyły się do grudnia 2016 r, gdzie pierwsza zmiana i dobrozmianowy zarząd to kwiecień 2016 r. i z nim ten biznesmen prowadził rozmowy.

  •  

   pokaż komentarz

   @h225m: pisz do "króla", ze może teraz kupić po taniości od DGG, napisz jeszcze , ze "Wisła" jest do kupienia - napracowałeś się dzisiaj solidnie, ale i tak kicha

  •  

   pokaż komentarz

   @lobo7626: To argumenty się już kończą.

   http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/1,34939,19884947,jalosinski-i-zarzad-polic-zwolnieni-nowym-prezesem-wojciech.html

   Nowymi członkami zarządu zostali Wojciech Wardacki, który został prezesem Cytowany tekst...

   To nie z tym panem król cukru rozmawiał o współpracy i nadal mi nie podałeś ile to jest 25 % z 440 mln zł.

 •  

  pokaż komentarz

  trzeba zadzwonić po Vanna ly, może się skusi na tą inwestycję ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 •  

  pokaż komentarz

  Pieniędzy nie ma i winnych też nie ma.

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież to był wałek już od dawna. Do dzisiaj w Policach leży ten fosforyt z Senegalu i jest dodawany do kupowanego u poprzednich dostawców, bo jest aż tak gówniany. Co prawda CBA kilku dyrektorów w kajdankach wyprowadziło, ale nikt zarzutów nie usłyszał ))¯_(ツ)_/¯

 •  

  pokaż komentarz

  Przecież tam był wałek przy przejmowaniu złóż... których urodzaj okazał się sooolidnie przestrzenny. Eksploatować to by chcieli, ale nie ma czego.

Fairy Tail 335 | Jeux Wii | Fairy Tail 445