•  

  pokaż komentarz

  Już się zaczyna:

  HURRR DURR TECHNOLOGIA A ZA KOMUNY TO NIE BYŁO I BYŁO LEPIJ KWIIIIII

  A to nie wina telefonów ani internetu.
  To znaczy tak, ale pośrednia.

  Telewizja pokazała Polakom zachód, ale to dopiero internet otworzył oczy.
  Młodzi Polacy widzą w jakiej c?@?#wiznie żyją.

  Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji dostaje 400 złotych kieszonkowego conajmniej i może za to kupić produkty lepszej jakości niż w Polsce i to taniej.
  Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji uczy się połowę mniej niż Polak, nie mając tak wypełnionego dnia zajęciami oraz pracy domowej.
  Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji może dorobić sobie w pracy dorywczej gdzie pracuje 5 godzin i idzie do domu, nikt nie drze na niego p!?$y ani nie robi mu problemów że nie chce pracy dodatkowej bo "HURR DURR JAG MOSZNA TYLGO DORYFCZO".
  Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji może wziąć sobie urlop dziekański i przez rok jeździć po świecie z hajsu który zaoszczędził z pracy dorywczej.
  (Moja koleżanka Niemka właśnie jest w Laos, meanwhile ja się cieszyłem jak głupi gdy zaoszczędziłem kasę na wyjazd z narzeczoną do domku nad jeziorem)
  Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji nie zadłuża się na 20 lat by kupić mieszkanie do remontu ani nie kisi się w bloku gierkowskim z rodzicami na 32 m2.
  Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji nie jest ograniczony przez kolesiostwo starych capów.

  Dzieciaki widzą chujnię, widzą że nie mogą nic z tym zrobić bo j%$!ne knury PO-PiS siedzą przyspawani do koryta i rozp?@$@@?ają ten kraj wojenkami o rację najmojszą.
  Ci których było stać, sp?!$!#@ili z grajdołka do lepszego życia.
  Reszta kisi się w tym gównie.

  Zdziwiłbym się gdyby dzieciak pracujący na zmywaku za marne 1200 u januszexpolu z brakiem perspektyw na polepszenie swego życia, żyjący od 10-go do 10-go, długami i wyj%$!nymi podatkami, nie miał myśli samobójczych.

  Dziwią się że dzieciaki nie szukają pomocy?
  Kiedy k$?!a miałyby to zrobić?

  Podstawówka i szkoła średnia to zap?@$@@?anie 8 godzin szkoły+kursy językowe+baseny+chuje muje dzikie węże, po których padasz na ryj i chcesz spać lub wykorzystać ostatnie 3 h dnia na żarcie i odpoczynek, a weekendy na jakiekolwiek spotkania ze znajomymi.

  Studia i praca to zap?@$@@?anie w robocie+pisanie magisterki+latanie po bibliotekach, w przerwach odpoczynek 2 godziny dziennie i znajomi.

  W podróży i wolnej chwili by nie porzygać się ze zmęczenia, jest smartfon.
  A tam... Cuda niewidy.
  Przykładowo: Facet kupuje sobie kawę ze Starbucksa za 3 dolce(w Polsce polaczki płacą tyle samo i się spuszczają jaki to dobre), mówi że to pija biedota(xD) i idzie sobie do wielkiej kawiarni gdzie gada o kawach które aby taki nastolatek wypił, musiałby wyj%$!ć pół wypłaty.

  Niby oglądasz bo ciekawe. Bo dowiadujesz się o świecie. Bo facet zabawny.
  Ale wewnętrznie k$?!ica bierze że w Polsce jak w lesie, że Bantustan j%$!ny nawet tej kawy nie powącha, że jak w PRLu, to co dla Zachodu jest biedackim ścierwem, dla nas jest rarytasem i cieszymy gały jak nasi dziadkowie kiedyś na widok Coca Coli.

  k$?!a mać.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: To teraz wyobraź sobie, że dokładnie to samo ogląda kilka miliardów młodych ludzi w Afryce, Ameryce Południowej i Azji.

   I ich wszystkich bierze jeszcze większe wk?!#ienie, że czemu on Bambo mieszka w chatce z gówna a tam jakiś dzieciak sam w pokoju mieszka, k?!#a, sam a nie z 15 bracmi na podlodze, dlaczego ja musze nosić 10 kilometrów wiadro z wodą, żeby się umyć a tam on ma wode w ścianie, JA CHCE TAK SAMO JADE DO EUROPY.

   Więc, fajnie, że odkryłeś ogólny mechanizm działania, szkoda tylko, że z powodu kompleksów bycia Polakiem, tak krytycznie określiłeś naszą Ojczyznę.

  •  

   pokaż komentarz

   To teraz wyobraź sobie, że dokładnie to samo ogląda kilka miliardów młodych ludzi w Afryce, Ameryce Południowej i Azji.

   I ich wszystkich bierze jeszcze większe wk$$!ienie, że czemu on Bambo mieszka w chatce z gówna a tam jakiś dzieciak sam w pokoju mieszka, k$$!a, sam a nie z 15 bracmi na podlodze, dlaczego ja musze nosić 10 kilometrów wiadro z wodą, żeby się umyć a tam on ma wode w ścianie

   @Cozzie:
   Nie wiedzą że ktoś ma lepiej, bo nie mają takiej świadomości o świecie.

   A argument "ciesz się że coś masz bo murzynki w Afryce", to rodzice przy obiadku 5-latkom mówią

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Nic dodać nic ująć,bardzo trafny komentarz.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Oglądają w internecie i na smartfonach dokładnie to samo co ty i chcą mieć dokładnie to samo co ty. Czyli jednak nie zrozumiałeś tego mechanizmu, a szkoda.

   Obojętnie czy jesteś Bambo z Togo czy Sebą z Wykijdołka jesteś bombardowany tą „świadomością o świecie” która jest iluzoryczna. Fałszywa. Służąca tylko i wyłącznie temu, żebyś pożądał więcej. Jak widać działa - pojechałeś z dziewczyną nad jezioro na weekend do domku, ale nie usatysfakcjonowało cię to do końca, bo znajoma rok na Laos spędziła.

   Tamten argument ma pokazać perspektywę i zmienić optykę. Więcej się w życiu osiąga, patrząc przez pryzmat tego, że jest dobrze, a nie, że jest c?%!?wo. A teraz wszyscy nastolatkowie patrzą, że jest c?%!?wo, źle, nie mam tak jak ziomeczek z Instagrama.

   Eskalacja oczekiwań kreowana przez kapitalizm - wredna suka, bo nie kończy się nawet jak zap%!%?%$asz 200 kmph fureczką po dobrym torze.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Ej ty. Jak typowy dzieciak niemiecki dostaje 400 złotych kieszonkowego to musi do kantoru lecieć se wymienić. No i trauma.

   pokaż spoiler dupa cycki

  •  

   pokaż komentarz

   Oglądają w internecie i na smartfonach dokładnie to samo co ty i chcą mieć dokładnie to samo co ty.

   @Cozzie: myślę, że przede wszystkim to oni by chcieli mieć smartfona xD

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: a potem przychodzi programista 15k i mówi że wystarczy chcieć i każdy może zarabiać tyle co on. Czyli tyle co sprzątaczka w szwajcarii. I już się uważa za lepszego od plebsu, zarabiając jak sprzątaczka na zachodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: taka prawda, dzieciaki robia ausbulding i maja zawod i pozniej po szkole maja 1500 euro. Pracy jest sporo, duzo autostrad i komunikacja zbiorowa (typu pociag) wiec moga nawet dojezdzac 50 km do roboty, oszczedzajac kase na mieszkaniu (bo mieszkaja z rodzciami). W wieku 25 lat juz ma koncie ponad 84 000 euro tyle ile Polak bierze kredyt na mieszkanie na 30 lat. A 500 euro przewala na imprezy, sprzet, dojazd do pracy

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: @wfyokyga: Trafny komentarz? Przecież z niego, aż wylewa się sp@$%$$#enie i na dodatek ma 60 plusów

  •  

   pokaż komentarz

   Jedyne co sie zmienilo, to ze kiedys 0,1% ludzi bylo pozerami, teraz to jakies 10%. Kiedys mialo sie z nimi stycznosc raz na jakis czas. Teraz kilka godzin dziennie. To tak jak z cukrem. Niby dobry, ale jak sie naduzywa to sie nie staje cukrem tylko cukrzykiem.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cozzie taa, ogląda. Ciekawe na czym. Pytanie dotyczy urządzenia(telewizor) i energii. Jak se ulepią z piasku to będą oglądać. XD

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: wow chyba musze sie spowrotem przeniesc do Europy bo z tego co napisales to.tylko marnuje czas w "Stolicy zachodu" takich warunkow jak opisales to w stanach prawie nikt niema....

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: tak a wiesz jakie sa koszty zycia w szwajcarii? taka sprzataczke nie stac na wynajecie mieszkania gdzie dla programisty15k w pl to 1/5 wyplaty

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: jestes idiota, ktorego zamkniety umysl sprowadza sie do typowo "polaczkowego" myslenia " ON MA LEPIEJ WIEC JA BEDE TYLKO NARZEKAC I NIC PONADTO"

   uj ze w takiej afryce piach musza żreć

  •  

   pokaż komentarz

   Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji nie zadłuża się na 20 lat by kupić mieszkanie

   @WodzNaczelny: Oczywiście że się zadłuża, a mieszkania na własność w Francji i Niemczech ma mniej osób niż w Polsce znacznie większy odsetek społeczeństwa mieszka w wynajętych.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: U sąsiada trawa zawsze jest zieleńsza, ale jak wejdziesz mu na trawnik, to okazuje się, ze jest taka sama jak u ciebie.

  •  

   pokaż komentarz

   Czyli tyle co sprzątaczka w szwajcarii. I już się uważa za lepszego od plebsu, zarabiając jak sprzątaczka na zachodzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @FLAC: Sprzątaczka w Szwajcarii zarabia więcej niż 50% mieszkańców Niemiec, oczywiście żyje pomimo to na prawie taki samym poziomem a często niższym jak zarabiająca znacznie mniej sprzątaczka w Niemczech bo w Szwajcarii prawie wszystko jest droższe.

   wow chyba musze sie spowrotem przeniesc do Europy bo z tego co napisales to.tylko marnuje czas w "Stolicy zachodu" takich warunkow jak opisales to w stanach prawie nikt niema....

   @jc-denton: Przecież wykopki od takich komentarzy widzą wszędzie raj tam gdzie ich nie ma xD

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Wow, na wykopie można coś normalnego poczytać. Jak miło.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: dodatkowo siedzenie nieruchomo przed kompem czy smartfonem powoduje, że przez długi czas wykorzystujemy mózg w nienaturalny sposób. Narasta zmęczenie, biochemia siada, przy braku snu powstają uszkodzenia od toksyn metabolicznych.

  •  

   pokaż komentarz

   Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji uczy się połowę mniej niż Polak, nie mając tak wypełnionego dnia zajęciami oraz pracy domowej.

   @WodzNaczelny: 8-16:30 poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek i 8-12:00 środa. Zadań domowych na 30-40 minut dziennie, w tym weekendy, święta i nawet wakacje. Syn ma 11 lat, Francja.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: który rocznik jesteś? Bo wydaje mi się, ze już ten, który tylko widzi, ze na zachodzie lepiej i nie dostrzega, ze do tego dochodzi się praca i przede wszystkim współpraca z rodakami, a nie wyjechaniem za granice :) przemyśl to sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: jak dla mnie to historia z dupy (-‸ლ)

  •  

   pokaż komentarz

   Młodzi Polacy widzą w jakiej c??@$wiznie żyją.

   @WodzNaczelny: to skąd taka fala samobójstw bierze się w tej w Japonii?

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Bla bla bla. Aż nie do wiary ile jest zakompleksionych debili, którzy nie mają pojęcia o ekonomii. Porównywać to możesz młodych polaków najwyżej z czechami, łotyszami a nie z niemcami.

  •  

   pokaż komentarz

   @Cozzie: A co mnie obchodzą dzikusy z afryki które nic nie wniosły do współczesnego świata? Tam ich miejsce. Polska za to to duży kraj w centrum cywilizacji Europejskiej i był potęgą w dawnych czasach a który został wyj%@!ny na wszystkie sposoby przez ostatnie 200 lat. Wystarczyło by żeby parę rzeczy się potoczyło inaczej albo żebyśmy byli kawałek dalej na mapie i moglibyśmy być na poziomie Niemiec czy Francji. Mnie jeśli już boli dupa to właśnie o to bo oni mieli możliwości i czas na to a nam tego nie dano. To nie tak że PL się op$@$!!#ała przez te wszystkie lata itd. tylko nas okradano i niszczono

  •  

   pokaż komentarz

   Bla bla bla. Aż nie do wiary ile jest zakompleksionych debili

   @PanDomestos: najśmieszniejsze w bełkocie tego debila jest to że artykuł jest właśnie od dzieciach z zachodu nie Polski xD

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Szkoda mi Cię trochę. Nie doceniasz co masz.
   Ale dzięki też za ten sarkazm ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sporo się ubawiłem czytając post. Częściowo masz rację, ale częściowo. Jeśli stawia się na kasę, fury, wille to są to niskie pobudki. Jak się stawia na rodzinę to wtedy brak nowej X6 tak nie dołuje. Oczywiście problemu rozwiązują wiele pieniędzy i przynoszą mnóstwo frajdy poprzez ich wydawanie. Ale miło wspominam czasy kiedy miałem mniej kasy, a dzieciaczki były takie małe, przybiegały jak wracałem z pracy. Spędzałem z nimi tyle czasu. Nie mówię, że nie spędzam teraz. Ale mniej. No i nigdy nie dam sobie zawrócić w głowie, że kasa to najważniejsza rzecz. Dobrze mieć kasę, dlatego chwilowo pracuję w Szwajcarii, ale pomyśl sobie, nawet w tym raju na ziemi odsetek samobójstw jest wyższy niż w ... Wietnamie np.
   Problem leży w podejściu ludzi, nie patrzysz na tych co mają mniej, tylko na tych co mają więcej. Mnie rodzice wychowali tak bym patrzył na tych co mają mniej, dlatego nie ważne ile mam, to widzę, że są tacy co mają gorzej.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: tylko to jest tzw. trzecia prawda góralska. W liczbie samobójstw osób do 19 roku życia wyprzedzają na "biedni" Niemcy.
   http://mobile.natemat.pl/260153,telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy-116-111-dajemy-dzieciom-sile

  •  

   pokaż komentarz

   z powodu kompleksów bycia Polakiem, tak krytycznie określiłeś naszą Ojczyznę

   @Cozzie: Jakich znowu kompleksów? Mamy równać w dół i mówić: "a chuj, inni mają gorzej"? Ciężko pracujemy, mamy ogromne możliwości żeby rozwijać się lepiej i gonić bogatsze kraje. To chyba naturalne, że 'chcemy więcej'. To nie ma nic wspólnego z kompleksami.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Nie p@@$?#! k?#@a.
   Taki dobrobyt jaki jest obecnie w Polsce był jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia. Ja rozumiem, że nie wszystko działa jak trzeba, że wiele ludzi wciąż żyje w biedzie ale takim narzekaniem gówno zdziałasz. Mam już dość tego ciągłego gadania jak to u nas źle i nie dobrze choć sytuacja w kraju jak na razie się polepsza. Nie jesteśmy zachodem ale nie jesteśmy też afryką do cholery.

  •  

   pokaż komentarz

   @tezeten:

   Jak się stawia na rodzinę to wtedy brak nowej X6 tak nie dołuje.
   Problem jest taki, ze mamy coraz większe przegrywów którzy rodziny założyć nie umieją choćby i chcieli.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: 100% racja, zdecydowanie najlepszy komentarz w tym roku jaki czytałem.

  •  

   pokaż komentarz

   Szkoda mi Cię trochę. Nie doceniasz co masz.

   @tezeten:

   Nie p$@##@$ kurwa.
   Taki dobrobyt jaki jest obecnie w Polsce był jeszcze kilkanaście lat temu nie do pomyślenia.


   @Al-3_x:

   Nie rozumiecie co autor mial na mysli, problemem nie jest docenianie tego czy tamtego, czy brak postepu,

   ale to pokolenie ma problem z komorkami, bo majac internet i znajac angielski zapatrujesz sie na zachod, na ludzi ktorych stac na nowinki techniczne o ktorych czytasz itp, nie czytasz o chatach z gowna w afryce, tylko o bogatych ludziach sukcesu

   nawet wsrod znajomych nie czytasz postow o c!%%?wym zyciu biedaka tylko kazdy nawet klamiac kreuje siebie jako czlowieka sukcesu - "paczcie lambadziary jak k!?$a mi sie zyje, ogladajcie moje focie dzidy"

   I kazdy zyje w tej bance informacyjnej o ludziach sukcesu, tolerancji, "mozesz wszystkio, badz kim chcesz", o ludziach w usa ktorzy bez znajomosci plynego czytania zarabiaja 4x wiecej, a potem idziesz do pracy "no moge panu dac 1600, ale to jak pan dzialalnosc zalozy, ale to i tak duzo tylko dlatego ze ma pan 5 lat doswiadczenia i dr hab z harwardu"

   i wez nie miej depresji, nasi dziadkowie nie mieli informacji poza plotkami i politycznymi mediami, w dodatku ich bylo stac jebnac np dom w ktorym dzisiejsze pokolenie sprawdza swoj brak zdolnosci kredytowej na samochod a co dopiero dom

   kolega @WodzNaczelny nie ma moim zdaniem na mysli ze trzeba docenic co mamy, ze nie ma progresu itp tylko fakt, ze znajomosc jezykow + informacje globalne + banki klamstwa na portalach spolecznosciowych sprawiaja ze kazdy mlody polak czuje sie jak gowno, ale to nie wina komorki samej w sobie

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Niby miałem dać plusa i się zgodzić ale twój post za bardzo pachnie takim gimnazjalnym rozgoryczeniem, że kawa ze Starbunia kosztuje pół twojej dniówki i że niemożność życia w skrajnym konsumeryzmie jest głównym powodem samobójstw xD

   Spójrz proszę tutaj: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_suicide_rate

   Jeżeli to co piszesz miało by być ogólną regułą (tj. świadomość i dostęp do informacji pokazującej tobie, że możesz sobie pozwolić na mniej niż rówieśnicy z Zachodu) to wytłumacz mi dlaczego kraje bliskiego wschodu, Antyli i Afryki mają niższy wskaźnik samobójstw wśród mężczyzn niż Polska?

   Spójrz sobie też na wskaźniki dla kobiet. Praktycznie każdy bogatszy kraj zachodni ma więcej samobójstw kobiet niż Polska.

  •  

   pokaż komentarz

   kolega @WodzNaczelny nie ma moim zdaniem na mysli ze trzeba docenic co mamy, ze nie ma progresu itp tylko fakt, ze znajomosc jezykow + informacje globalne + banki klamstwa na portalach spolecznosciowych sprawiaja ze kazdy mlody polak czuje sie jak gowno, ale to nie wina komorki samej w sobie

   @3mortis: Ale artykuł jest od dzieciach z zachodu nie z polski więc cała argumentacja @WodzNaczelny jest z góry obalona a jego teorie pozbawione sensu. A największa liczba samobójstw wśród osób do 19 roku życia jest właśnie w bogatych Niemczech.

   http://natemat.pl/260153,telefon-zaufania-dla-dzieci-i-mlodziezy-116-111-dajemy-dzieciom-sile

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny:

   Moja koleżanka Niemka właśnie jest w Laos, meanwhile ja się cieszyłem jak głupi gdy zaoszczędziłem kasę na wyjazd z narzeczoną do domku nad jeziorem

   źródło: ff.png

  •  

   pokaż komentarz

   @Al-3_x: Myślę że coraz szybciej przybywa tych, którzy nie chcą bo właśnie chcą dorównać rówieśnikom z zachodu.

  •  

   pokaż komentarz

   @3mortis: Nie mówię, że tak nie jest. Po prostu od Ciebie zależy na co patrzysz, na tego co ma mniej czy na tego co ma więcej.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: ty chyba komentujesz inny artykuł, bo tu jest mowa o całym rozwiniętym świecie, a nie o Polsce. Aż dziwne, że tyle plusów.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Z drugiej strony robisz źle, bo Niemcy czy Francja to chyba najbogatsze i najlepiej rozwinięte kraje, a jedynym problemem są imigranci ze wschodu/z Afryki. Porównywanie się do najlepszych, którzy dostawali piniądze od wujka Sama i się rozwijali gospodarczo, podczas gdy w Polsce panowała głęboka komuna to nie najlepszy pomysł, bo większość Europy - wróć - większość świata stoi poniżej ich standardu życia.

  •  

   pokaż komentarz

   „Około roku 2012 zauważyłem raptowne zmiany w zachowaniach i stanach emocjonalnych nastolatków(...)” – pisze Jean M. Twenge, profesor psychologii z uniwersytetu stanowego San Diego
   @WodzNaczelny: Wow, amerykański profesor przyjechał do Polski badać polskich nastolatków!

  •  

   pokaż komentarz

   @Politoczika: W UK, normą jest praca dorywcza u szesnastolatków i starszej młodzieży.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czimchik: Nikt nie dostawał pieniędzy od wujka sama, kapitał przyszedł i przejął co mógł, nie rozdawał tubylcom. Ty możesz oglądać wieżowce czy limuzyny z chodnika i się cieszyć jak bogato, ale to nie twoje.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Tak fajnie to opisałeś a nic to nie rozwiązuje. Klucz to pokazać Polakom prawdę bez takiej manipulacji do której się uciekasz pokazując kilka % prawdy bez kontekstu i całości.

   Każdy człowiek jak ma niepoukładane w głowie to jest wiecznie nieszczęśliwy, nie docenia tego co ma, zawsze zarabia za mało, zawsze inni maja lepiej a on ma deprechę.

   Wystarczy spojżeć na fakty.

   Polska to 22 gospodarka świata na 192 kraje. Jak bys mógł losować ponowne narodziny w losowym kraju to podjął bys ryzyko ?

   Dlaczego mamy się skupić na raptem kilku krajach świata którzy maja znacząco lepsze życie od nas i do nich fapowac ? No i na koniec warto by zgłębić dlaczego w rozwiniętej Japonii jest tyle deprechy. Dlaczego większość Norwegów nie wie co u ich żyjących rodziców i tak dalej i tak dalej.

   Ps. Piszesz o jakichś januszpolach jak w lidlu 3,700 brutto na start a jedyne co wymagają to ważny dowód osobisty XD

  •  

   pokaż komentarz

   Typowy dzieciak z Niemiec czy Francji nie zadłuża się na 20 lat by kupić mieszkanie do remontu

   @WodzNaczelny: Typowego Paryżanina nie stać na mieszkanie w Paryżu, więc teges...

  •  

   pokaż komentarz

   @user_ghost: Pewnie stąd, że oni tam inaczej patrzą na samobójstwo i towarzyszyło im ono od wieków, aby często gęsto ratować swój honor.

  •  

   pokaż komentarz

   @FLAC: A jak ktoś zarabia więcej niż programista 15k na zachodzie i do tego mieszka w Polsce? To co ma powiedzieć?

  •  

   pokaż komentarz

   @Cozzie: słów Twoich kilka jest bez wątpienia przesłaniem wiarygodnym nizli "wodza...." kurcze "właczając myslenie" dokonujemy odpowiednich wyborów. kto nie zwraca uwagi na fakt, iż robi sie z nas niewolnikow j.w. jego wybor. tyle w temacie!

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: zgadzam sie, ze w polsce nie ma lekko, ale na pewno lzej niz lata temu. a co do meritum., czyli artykulu, badania dotyczyly wlasnie zachodu. wiec nawet na tym bogatym zachodzie wzrasta odsetek depresji i samobojstw, a ty piszesz elaborat o zyciu w polsce. ᕦ(òóˇ)ᕤ

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: przecież ten naukowiec nie badał Polaków?

  •  

   pokaż komentarz

   @ToPrzeciezJa: wydaje mi się, że oni z natury nie są szczęśliwi, chcą być lepsi... W Polsce ludzie inteligentni i wykształceni najczęściej chorują, być może dlatego, że też dążymy do lepszości/doskonałości, patrzymy na zachód, telewizja pierze nam na strychu.
   Ci mniej inteligentni, którzy często nie chcą pracować, też chcą coś, tylko nie wiedzą co i chcą za nic. Ale z racji tego, iż nie potrafią myśleć nie chorują, bo co ma im szwankować jak na pułkach na strychu pusto.
   Byłem u psychoterapeuty, który mnie otworzył- pomógł bardzo, powiedział tyle rzeczy o mnie(kim jestem), których nawet nie byłem świadomy. Obecnie jestem jeszcze na farmakoterapii i tutaj też trafiłem w 10, dr n med przywrócił mnie do życia, odzyskałem siły i chęć życia. Poprzednia pani "psychiatra specjalista" żonglowała tabletkami przez 2 lata i bez żadnych efektów, czasem nawet gorzej było. U obecnego leczę się pół roku i i to wszystko zniknęło już prawie do "0". Także dużo zależy od pomocy. Są tacy którzy zaszkodzą i tacy którzy pomogą.

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Panie kolego, czasami w tym ścieku jest coś wartościowego do przeczytania.

  •  

   pokaż komentarz

   (Moja koleżanka Niemka właśnie jest w Laos, meanwhile ja się cieszyłem jak głupi gdy zaoszczędziłem kasę na wyjazd z narzeczoną do domku nad jeziorem)

   @WodzNaczelny: Masz szczęście przed nosem ale tego nie widzisz ? To jest właśnie ta tragedia współczesnej generacji. Nikt nie cieszy się z małych osiągnięć. Drobnostek itd. Teraz k!@#a wszystko musi być spektakularne, globalne itd.

  •  

   pokaż komentarz

   Ci których było stać, sp?!$!#@ili z grajdołka do lepszego życia.
   Reszta kisi się w tym gównie.


   @WodzNaczelny:

   MRW

   źródło: youtube.com

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny To jak wytlumaczysz ze w klinice mam w ciagu ostatnich 10 lat wzrost samobojczych prob i depresji u mlodych ludzi jakiego nie bylo w dziejach? Oni tez sie porównują do innych krajów?

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: ale p@#%!@$enie.

   Pod względem jakości życia jesteśmy bliżej zachodu, niż kiedykolwiek, już doganiamy biedniejsze kraje starej Europy. To co ma i może robić obecnie młody Polak to jest kosmos w porównaniu z latami 90.

   Jak ktoś pracuje w januszexie za minimalną to jest sam sobie winien.

   Ps. Na zachodzie też nie jest kolorowo i nie każdy nastolatek ma wszystko co tylko chce. Zainteresuj się jak to wygląda w takiej Hiszpanii, Portugalii, na południu Włoch, czy Grecji.

  •  

   pokaż komentarz

   (Moja koleżanka Niemka właśnie jest w Laos, meanwhile ja się cieszyłem jak głupi gdy zaoszczędziłem kasę na wyjazd z narzeczoną do domku nad jeziorem)

   @WodzNaczelny: a jaka jest gurwa różnica? może ta Niemka zaraz się zabije w tym Laosie, bo nie ma chłopaka?
   I dlaczego 50 lat temu Niemcy nie zabijali się, przecież nie było ich stać na wyjazd do Laosu!

  •  

   pokaż komentarz

   @WodzNaczelny: Masz rację. Oprócz tego, że ludzie dobrze wiedzą jak żyje zachodnioeuropejski przeciętniak w internecie często oglądamy ludzi, którzy się wybili, są utalentowani, żyją z pasji i jeszcze dobrze na tym zarabiają. Chcielibyśmy być jak oni, ale większość z nas czeka bardzo przeciętne życie i praca za marne pieniądze. Nic dziwnego, że niektórzy nie chcą się męczyć. Sam nienawidzę być przeciętny, ale co mogę z tym zrobić? Brak talentu, który mógłbym zamienić na dobre życie dołuje mnie niemiłosiernie.

  •  

   pokaż komentarz

   @VitalyiPOL: no to możesz mieć pretensje tylko do siebie, ogarnięci ludzie serio nie mają źle w Polsce.

 •  

  pokaż komentarz

  Sam smartfona nie używam praktycznie, a i tak mam problemy psychiczne. Takie czasy, jakby był głód, czy wojna to może inaczej bym na życie patrzył. Tak to człowiek sam nie wie czego chce, a w moim przypadku to już nic nie chce.

  •  

   pokaż komentarz

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   pokaż komentarz

   @czullo: Mam tylko z argonem, bo półautomatem czasem spawam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @albertbranka: Jak jesteś spawaczem to zarabiasz kupe kasiory. Zrób jeszcze papiery na nurka to spawanie podwodne to jeszcze więcej kasiory!

   one one one one

  •  

   pokaż komentarz

   @nabzd: Nie bardzo lubię to robić, jak pracowałem to płacili 8 zł/h i warunki tragiczne, więc dałem sobie spokój, może teraz się poprawiło. Ale musiałbym uprawnienia odnowić. Zresztą na razie mam problemy ze zdrowiem i w ogóle nie mogę pracować fizycznie, chociaż mi się polepsza więc możeee

  •  

   pokaż komentarz

   @czullo: worek i butla ale nie z helem tylko podtlenkiem azotu

  •  

   pokaż komentarz

   @albertbranka: To coś źle robiłeś, bo z różnych źródeł słyszałem, że dobry spawacz dobrze zarabia i jest skarbem na zakładzie. Mówił to nawet mój wykładowca na studiach. Podejrzewam, że to kwestia jakiegoś celu i robienia uprawnień na rzeczy, do których nie masz w kolejce 15 innych Sebastianów, którzy mają w dupie jakikolwiek rozwój. To co napisałem nie jest w sumie jakieś odkrywcze, w wielu zawodach masz tak samo. Albo będziesz zap$!%##$ał za 8zł/h i nie robił nic więcej, albo działał coś żeby tą stawkę w przyszłości podnieść.

  •  

   pokaż komentarz

   @cmhqwidget: Mi też takie rzeczy na kursach mówili, ale o jakich zakładach rozmawiamy? Dużych, poważnych. Jak szukasz pracy lokalnie u jakiegoś Janusza biznesu to zapomnij że będziesz dobrze zarabiał, pracowałem w kilku takich miejscach i różnie bywa. Widzę ogłoszenia że szukają spawaczy, ale jak mam znowu kilka tysięcy wydać na uprawnienia, a potem narzekać to nie wiem. Zresztą obecnie i tak nic nie mogę.

  •  

   pokaż komentarz

   @albertbranka: No tak, racja, jak nie dasz rady zrobić uprawnień to nie przeskoczysz. Ale nie wierzę, że się nie da wbić w rynek. Taki problem jest wszędzie, nie tylko w zawodzie spawacza. Programiści też często skaczą po Januszexach aż wbiją się gdzieś gdzie jest spoko. Tylko musisz nabrać doświadczenia i się uczyć, nawet samemu. Pracownicy często nie ogarniają tego dlaczego mają słabo płacone. Jeżeli ktoś wykonuje pracę taką, że nawet ja po paru godzinach kursu bym to ogarnął, to nikt Ci dobrych pieniędzy za to nie zapłaci.

  •  

   pokaż komentarz

   @cmhqwidget: Problemem było to że w okolicy nie było za bardzo miejsca gdzie mógłbym pracować. To nie jest zawód który można wykonywać gdziekolwiek. Pracowałem w miejscach gdzie spawali balkony, ogrodzenia itd, a w innym spawaliśmy jakiś szajs na eksport do Niemiec. Ciężko stwierdzić co to w ogóle było, jakieś elementy które nic nie przypominały. Tam nikt nie sprawdza jakości spawu, nikt się nie interesuje jakością jak na poważnych zakładach, ba nawet wentylacji nie było, to sobie wyobraź że smażysz całą dniówkę coś pod nosem, włosy mi tak śmierdziały że nie było możliwości się domyć.

  •  

   pokaż komentarz

   Takie czasy, jakby był głód, czy wojna to może inaczej bym na życie patrzył.

   @albertbranka: "Dżuma" A. Camus

 •  

  pokaż komentarz

  Albo widzą w jakim kraju przyszło im żyć i nie dziwota, że im psycha siada

 •  

  pokaż komentarz

  Pisowska szczekaczka alarmuje, że mamy zapaść w dziecięcej psychiatrii i winne sa same dzieci, a nie rząd. Reszta pacjentów też jest winna niepotrzebnego zajmowania swoim bezwartościowym losem czasu jego Ekscelencji Ministrowi. Zamiast się użerać z jakimiś robakami mógłby sobie latać po ciepłych krajach za dobre ułożenie listy refundacyjnej.

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy: Wszyscy pamiętamy jak kraj rozkwitał i wzorowo służba zdrowia funkcjonowała za PO, UW, KLD etc. Stare wróci i problemy się skończą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

  •  

   pokaż komentarz

   @malcolmmcv: ALE OSMIORNICZKI!! A co z pensjami za ostatnie 3 lata? Pytam, bo skoro PO odpowiada za wszystko to pensję premiera powinien dostawać Tusk, a Ministra Zdrowia Arłukowicz. Pytam, bo pobrali sobie premie w wysokości 60 tys. i więcej, a w tym czasie osoby chore popełniają samobójstwa, ludzie umierają z uwagi na braki w profilaktyce i leczeniu, niedofinansowaniu szpitali i kiepskiej wycenie świadczeń. Pytam, bo 3 lata, to jednak kawał czasu, a nie widzę nawet projektów...

  •  

   pokaż komentarz

   Wszyscy pamiętamy jak kraj rozkwitał i wzorowo służba zdrowia funkcjonowała za PO, UW, KLD etc. Stare wróci i problemy się skończą ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

   @malcolmmcv: Tak naprawdę to problem polega na tym, że banda pokemonów ustawiła wszystko pod siebie i dlatego od 30 lat rozwalają co się da. I nie ma znaczenia kto akurat rządzi, a kto w tym czasie siedzi w ławach opozycji, bo problem polega na tym, że to wszystko wciąż te same pokemony. A nie da się ich zmienić, bo konstytucję, ordynację wyborczą, prawo o referendum itd - wszystko napisali pod siebie.

   Trzeba sobie uświadomić, że ci, którzy są w opozycji, ale są dupiatą opozycją, są tak samo winni jak ci, którzy aktualnie rządzą. A są winni, bo zablokowali miejsce dla sensownej opozycji, która mogłaby coś zmienić.

   To tak jakby dożywotnie zatrudnić w operze dwie c!@$$we śpiewaczki i raz jednej, a raz drugiej, dawać arie solowe łudząc się ,że któraś w końcu dobrze zaśpiewa, podczas gdy, w tym samym czasie, dobre śpiewaczki nie mają żadnych szans na angaż.

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy: ja jebę "dziecięca psychiatra". Tu warto zastanowić się, że skoro dziecko "potrzebuje" psychiatry to skąd to wynika. Przecież psychiatra jest od przepisywania leków, które mogą mieć dramatyczne skutki uboczne. Ludzie czy lekarze niewiele tak naprawdę wiedzą o ludzkim organizmie.

  •  

   pokaż komentarz

   winne sa same dzieci, a nie rząd

   @MinisterPrawdy: szczerze, to największą winę ponosi tutaj niewola w latach 1945-1989.
   Bogactwo i gospodarkę budują ludzie, ale niestety to wszystko zostało skrupulatnie zniszczone przez w/w lata.
   Być może gdyby PRL upadł na początku lat 70-tych to jeszcze wszystko by inaczej wyglądało.

  •  

   pokaż komentarz

   @robert-kuzba: Prędzej winę ponosi upadek kultury przeworskiej na ziemiach polskich i zwiazane z tym nieszczęścia jak utrata Miśni i Łużyc, rozbicie dzielnicowe, upadek linii piastów, wolne elekcje, rozbiory i II wojnę światową. To ogólne sp$@$!@$enie siedzące w głowach wyborców i polityków bierze się właśnie z tej dziczy wędrującej po upadku Rzymu.

   Zapaść w psychiatrii to ostatnie kilka lat, natomiast jej wegetacja, to wyłącznie wina że jesteśmy narodem głupim jak but - kierującym się własnymi urojeniami i głupimi wyobrażeniami, a jednocześnie tak gnuśnym i leniwym, że ostatecznie nie umiemy sobie dobrze ukręcić sznura, bo zawsze jakiś przypadek nas znowu wrzuca na tory historii i dobrobytu, zebyśmy mogli się wywalić obijając mordy.

  •  

   pokaż komentarz

   @MinisterPrawdy: przecież TVP mówi że winne są smartfony i gry komputerowe - ciekawe to, w takim razie musimy być w Europie nr 1 w ilości posiadanych smartfonów

 •  

  pokaż komentarz

  Dokładnie, my narzekamy, mamy ogromne kompleksy i fakt jest to frustrujące że zarabiamy parę razy mniej niż zachód... Tylko zależy jakie ma człowiek priorytety i co sobie dał wcisnąć do głowy. Niektórzy wolą wyjechać od swojej rodziny i widzieć ich bardzo rzadko by w innym kraju jeździć prawie nowym samochodem zamiast 12 letnim u nas w kraju i otoczyć się drogimi rzeczami materialnymi bo jakże przyjemnie żyć w dobrobycie w miarę normalnym nakładzie pracy. Tylko jakim kosztem to wszystko? Ja wolę mieć siostry i rodziców przy sobie niż dać się wciągnąć w konsupcjonizm gdzieś zaa granicą

sitronic | Maria Magdalena BluRay MicroHD | Secrets And Lies ...