Lubie programować i piłkę nożną no i z tego się urodziło: http://giveresult.com/

 •  

  Historia porwania Shawna Hornbecka

  #porwanie #zaginiecie #kryminalnyswiat #shawnhornbeck #kryminalne #kryminalistyka

  Wersja na YouTube

  Porwaniem Shawna Hornbecka żyła cała Ameryka. Przez ponad 4 lata od zaginięcia chłopca, nie było o nim żadnych wieści. Nikt go nie widział i nikt o niczym nie słyszał. Statystycznie szanse na odnalezienie dziecka, a wraz z nimi nadzieja, malały z każdym dniem...

  PORWANIE SHAWNA

  Shawn miał 11 lat, kiedy 6 października 2002 r. jechał samotnie na rowerze do kolegi mieszkającego niedaleko swojego domu w Richwoods w stanie Missouri. Zauważył go 41- letni Devlin, który od miesięcy jeździł po okolicy swoim białym pickupem, szukając młodych ofiar. Zrzucił chłopca z roweru, wsadził do samochodu i odjechał. Powiedział mu wówczas: "Znalazłeś się właśnie w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze". Przez miesiąc przetrzymywał go w swoim niewielkim mieszkaniu. Po miesiącu postanowił jednak chłopca zabić. Przed uduszeniem 11-latka uchroniła obietnica, że nigdy nikomu nie powie o porwaniu. Devlin miał broń i groził zamordowaniem go, gdyby kiedykolwiek myślał o odejściu lub wezwaniu pomocy.

  ŻYCIE Z OPRAWCĄ
  Przez 4 lata żył więc w przekonaniu, że jego rodzina zostanie skrzywdzona, gdy ten będzie próbował uciec lub powie komukolwiek o sekrecie. Devlin pozwalał mu spotykać się z nowymi kolegami i chodzić na randki. Dostał nawet telefon komórkowy. Nie chodził do szkoły. Shawn milczał, a nikt w Kirkwood nie zauważył, że jest zaginionym chłopcem z Richwoods, miasteczka oddalonego o nieco ponad 80 km. Historią chłopca żyła cała Ameryka, dlatego tak dziwne jest to, że przez 4 lata nikt nie rozpoznał zaginionego dziecka. Kiedy wracał do mieszkania swojego oprawcy był wykorzystywany seksualnie. Odseparowanie chłopca od rodziny trwało 4 lata, 3 miesiące i 6 dni. Rodzice Shawna, Pam Akers i ojczym Craig Akers cały czas szukali swojego syna. Nawet założyli fundację, która pomogła w poszukiwaniu zaginionych i uprowadzonych dzieci, które nazwali Fundacją Shawna Hornbecka. Zarówno matka Shawna, jak i ojczym wydali wszystkie swoje pieniądze i oszczędności emerytalne, szukając Shawna i płacąc śledczym, aby pomogli policji.

  PORWANIE BENA
  Ostatecznie Shawn stał się zbyt stary jak na gust Devlina, a Devlin postanowił znaleźć zastępstwo dla Shawna. Tak 8 stycznia 2007 r. dojechał do Beaufort, gdzie z przystanku autobusowego porwał Bena Ownby'ego. Słabym punktem Devlina był jego charakterystyczny samochód – biały pickup marki Nissan z 1991 r. Zapamiętał go jeden ze świadków zdarzenia- 15 letni sąsiad Bena, który zobaczył go płaczącego, a następnie wsiadającego do ciężarówki. Sąsiad był w stanie przekazać policji opis białej ciężarówki,a FBI mogło stosunkowo szybko połączyć samochód z Devlinem.

  URATOWANIE CHŁOPCÓW
  3 dni później policjanci z Kirkwood odpowiedzieli na wezwanie z bloku, w którym Devlin przetrzymywał chłopców. Kiedy podjechali pod blok zobaczyli na parkingu pasujący do opisu świadka biały samochód. Wkrótce z mieszkania wyszedł Devlin, wyrzucający śmieci. Policjanci znali go, jako pracownika miejscowej restauracji. Zaczęli zadawać mu pytania. Ten jednak nie pozwolił im wejść do swojego mieszkania. Funkcjonariusze zaczęli nabierać podejrzeń. Devlin wydawał się zdystansowany i nerwowy, i ciągle powoływał się na swojego chrześniaka o imieniu Shawn, do którego musiał wrócić. FBI szybko zdało sobie sprawę, że Shawn, o którym mówił Devlin, to Shawn Hornbeck. Devlin przyznał się, że przetrzymuje w domu zaginionego Bena. Obydwu chłopców uratowano i wrócili do swoich rodzin, a Devlin został oskarżony o 80 aktów przestępstw seksualnych, porwania i usiłowanie zabójstwa. Ten dzień, 12 stycznia 2007 r. został okrzyknięty "Cudem Missouri".

  OSKARŻENIE
  12 stycznia 2007 r. Devlin został aresztowany i oskarżony o uprowadzenie cztery dni wcześniej 13-letniego Bena Ownby'ego, którego policja znalazła tego dnia.
  8 października 2007 roku, Devlin przyznał się do zarzutów wielokrotnych porwań i napaści na tle seksualnym. Został skazany na 74-krotne dożywotnie więzienie- w sumie na =1850 lat. Karę odbywa w więzieniu w Crossroads Correctional Center w Cameron w stanie Missouri.

  ŻYCIE PO PORWANIU
  Ben wrócił do szkoły. Teraz ma 23 lata, pracuje i uczy się w college'u.Z kolei 27-letni Shawn po powrocie do domu, poszedł do prywatnej szkoły w St. Louis. Pracuje w okolicznej fabryce. Na każdym przedramieniu zrobił sobie tatuaż- jeden z nich to “Wiara” a drugi “Szacunek”.

  Źródła w opisie filmu na YouTube
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika giveresult

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)

The Happytime Murders (2018) 720p Telecharger french download | Bambine Animale Fumetto Fiocco Borsetta a Mano e da Spalla Messaggero Nice | 2x01 Los Nuestros