Prosty chłopak z Podlasia, lubiący podróże, motocykle, dobra książkę, piłkę nożna oraz muzyke hiphopowa :)

 •  

  Mireczki mam problem. Szukam ekspertów od androida, przesyłu danych komórkowych w tle i tego typu spraw.

  Sytuacja jest następująca: o 23:59:59 03.12.2019 skończyła mi sie ważność pakietu internetowego. Zdarza się. Nie przejąłem się tym, bo spałem. Pobudka 6:15, odpalenie danych komórkowych i za jakiś czas informacja o braku środków na koncie.

  I teraz plot twist - okazało się, że ściągnąłem 30MB danych w "strefie TANIEGO internetu play", co kosztowało mnie 37zł. Wg mnie dużo jak na 30min facebooka, a przede wszystkim drogo. Mało tego, te 30MB zostało pobrane wg billingu o 5:51 kiedy spałem a internet komórkowy i wifi były na pewno wyłączone. Sprawdzałem jakie aplikacje pobierały dane dzisiaj i w większych ilościach tylko Google Play jest podejrzane, bo nie odpalałem tego dzisiaj. Telefon podaje, że aplikacja pobrała 17MB. Dalej Facebook 10MB na którego sam wchodziłem po 6.

  Czy android lub aplikacje mogą wymuszać pobieranie danych nawet przy wyłączonym internecie? Czy play jako sieć ma info o włączonej/wyłączonej transmisji danych? Bo już nie wiem czy składać reklamacje w play za błędnie naliczony transfer czy rzucić telefonem o ścianę... Jak się do tego zabrać, jak z tym walczyć?

  Będę wdzieczny za jakiekolwiek informacje lub sugestie.

  #android #transferdanych #internetmobilny #play #googleplay
  pokaż całość

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika ryfik90

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)

question writer html | Syllable (9) | Play Movie