•  

  Pan/Towarzysz (kwestia czasów ( ͡° ͜ʖ ͡°)) ze zdjęcia to Władysław Broniewski. Omijając późniejszą, kontrowersyjną działalność poety znalazłem genialną i prześmiewczą historyjkę dotyczącą zdobycia przez niego Virtuti Militari opisaną w pamiętnikach, które prowadził.
  Mianowicie Broniewski był dzielnym żołnierzem. Podczas bojów pod Drohiczynem dosłużył się wspomnianego odznaczenia wojskowego. Oficjalna nota brzmiała "Broniewski wybiegł przed linię, poderwał kompanię, która brawurowym uderzeniem zdobyła wzgórza, zadając bolszewikom wielkie straty w walce na białą broń".
  Sam zainteresowany przedstawił swój heroiczny czyn w nieco inny sposób:
  Oddział Broniewskiego został ugoszczony na plebani domowymi nalewkami przez lokalnego proboszcza. O zmierzchu nietrzeźwi Polacy zostali zaatakowani przez kozacki oddział Armii Czerwonej. Pijany Broniewski namówił swoich towarzyszy broni aby spuścili go w taczkach z karabinem maszynowym ze wzgórza na którym znajdowała się wspomniana już plebania. Według własnej relacji Broniewski zapowiedział, że "będzie ich kosić". Nieszablonowy atak pijanego Polaka przyniósł fenomenalny rezultat. Wznoszone przez naszych żołnierzy okrzyki "Broniewski" zostały przez kozaków zrozumiane jako "Broniewik", co oznaczało samochód pancerny. Kozacy ustąpili z pola bitwy. W ten sposób zakrapiana alkoholem szarża na taczkach z karabinem maszynowym zakończyła się przesunięciem całego odcinka frontu.
  POLAK POTRAFI !

  #historia #wojnapolskobolszewicka #truestory myślę że ta historia zasługuje również na tag #heheszki oraz #alkohol ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Chętnych zapraszam do zapoznania się z całością pamiętników WB.

  źródło: broniewski.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ej mirasy, ale jestem zażenowany po tym, co mnie ostatnio spotkało. Kilkanaście dni temu taka trochę starsza szara myszka z roku #studia , z którą nigdy nie gadałem, poprosiła mnie o wskazówki jak zdać pewien przedmiot, z którym się męczy od roku, to jej zaoferowałem skrypt nawet, który rzetelnie robiłem - no niech stracę, może chociaż zda. Wysłałem jej to i nawet nie dostałem zwrotnego "dzięki".
  Wczoraj wpadłem na nią przez przypadek i tam pytam, czy przejrzała i takie pierdoły. Odpowiedziała mi, że nie jak może mi się odwdzięczyć, to jedyne co jej przychodzi do głowy to seks XDDD... kurde mirki czaicie, nieznajoma laska w ramach podziękowań oferuje wam ruchanie (mokre sny wszystkich przegrywów). Odpowiedziałem jej, że chyba ją pojebało, zabroniłem jej do mnie pisać i życzyłem ujebania przedmiotu, no po prostu jestem zniesmaczony, zażenowany i rożne inne słowa przychodzą mi na język.
  #logikarozowychpaskow #bezkazpodludzi
  pokaż całość

  odpowiedzi (41)

 • avatar

  #zalesie #logikarozowychpaskow
  Was też to wk0rwia jak laska przyjdzie w takich kondomach na siłownie ? - jeszcze jak jest ulana ?
  I najgorsze jak se kurwa włoży telefon za pas.

  odpowiedzi (108)

 • odpowiedzi (8)

Buy 2 Get 20% OFF Today 3 Total 11,299 | Stranger Things – Season 2 | Машина для производства попкорна