•  

  Mireczki, ruszam z nowym tagiem #mordercyateizmu gdzie będę opisywać historie ateistycznych morderców. Zapraszam do obserwowania lub czarnolistowania.

  Dodaję jeszcze raz. A co do ateistów, którzy muszą usilnie tu komentować, jak to taki śmieszny tag to dodajcie go na czarną listę i wracajcie na swoje tagi # pedofilewiary czy # mordercychrystusa, bo te już przecież nie są takie śmieszne.

  5 listopada 2017 roku w kościele baptystów w Sutherland Springs w USA miała miejsce strzelanina. Devin Patrick Kelley zabił 26 i ranił 20 modlących się osób. „Ofiary tej najbardziej krwawej strzelaniny spowodowanej przez pojedynczego osobnika w historii Teksasu miały od 5 do 72 lat” – powiedział, z trudem panując nad swoim głosem, Greg Abbott, gubernator tego stanu. Wśród ofiar śmiertelnych jest 14-letnia córka pastora zboru i kobieta w ciąży.

  Jego znajomi oznajmili, że nienawidził religijnych ludzi. Brytyjski "Daily Mail" przedstawia go jako "wyrzutka", który "głosił swój ateizm" w Internecie. Cytuje jego byłych kolegów i koleżanki ze szkoły. Mówią oni, że Devin był "dziwny" i "szalony". - Był pierwszym ateistą, jakiego spotkałem - mówi o nim Patrick Boyce, który chodził z nim do szkoły średniej Braunfels. Z kolei Nina Rose Nava, również jego była koleżanka, napisała na Facebooku: "Jestem w kompletnym szoku. Dopiero co usunęłam go z Facebooka, bo nie podobały mi się jego posty. Zawsze mówił o tym, że ludzie wierzący w Boga są głupi i starał się głosić swój ateizm". Anonimowy uczeń: "Niedawno dodał mnie do znajomych na Facebooku. Przyjąłem zaproszenie, bo razem uczęszczaliśmy do szkoły. Ilekroć widziałem go na tablicy, udostępniał rzeczy dotyczące broni i bycia ateistą" - stwierdził.

  W latach 2010-2014 był zatrudniony w bazie US Air Force. Jednak w maju 2014 roku został stamtąd zwolniony za nieodpowiednie zachowanie. W czasie popełniania zbrodni miał na sobie kamizelkę kuloodporną i był ubrany na czarno, poinformował Freeman Martin, zastępca dyrektora bezpieczeństwa publicznego Teksasu. Napastnik był uzbrojony w karabin półautomatyczny marki Ruger.

  Zginął ścigany przez dwóch świadków zdarzenia. Jeden z nich – Stephen Willeford – gdy usłyszał strzały w pobliskim kościele, chwycił legalnie posiadaną przez siebie broń i ruszył na pomoc. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się strzelanina. W jej trakcie napastnik porzucił trzymaną broń, uciekł z kościoła, wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Willeford z bronią w ręku ruszył w pościg za mordercą samochodem prowadzonym przez innego członka lokalnej społeczności. Morderca wypadł z drogi w mieście New Berlin, 20 kilometrów od miejsca strzelaniny. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili zgon Kelleya.

  #usa #bekazateistow #ciekawostki #bron #mordercy #4konserwy #bekazlewactwa #zbrodnia #kryminalne

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @wpiotr2221: Nigdzie nie napisałem, że to przez ateizm. Przedstawiam jedynie sylwetki ateistycznych morderców i tyle. Jak się nie podoba to wracaj na wyżej wspomniane tagi.

   +: L3stko, Cicer_Cum_Caule +9 innych
  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Stephen Willeford – gdy usłyszał strzały w pobliskim kościele, chwycił legalnie posiadaną przez siebie broń i ruszył na pomoc. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się strzelanina. W jej trakcie napastnik porzucił trzymaną broń, uciekł z kościoła, wsiadł do samochodu i zaczął uciekać. Willeford z bronią w ręku ruszył w pościg za mordercą samochodem prowadzonym przez innego członka lokalnej społeczności. Morderca wypadł z drogi w mieście New Berlin, 20 kilometrów od miejsca strzelaniny. Przybyli na miejsce policjanci stwierdzili zgon Kelleya.

   Oto nasz bohater, zwykły obywatel z legalną bronią który nie pozostał obojętny i dał odpór złu.

   źródło: i.ytimg.com

   +: Tomm16, Cicer_Cum_Caule +11 innych
  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   dlaczego sam piszesz że to nie przez ateizm i dodajesz tag sugerujący co innego ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   @Deska_o0: Strzelę, że celowo jako równowagę dla wysrywów spod tagu #pedofilewiary.
   @Tomm16: tag leci do obserwowanych! Trzymam kciuki! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   Nigdzie nie napisałem, że to przez ateizm

   #bekazateistow

   @Tomm16: hmm

  •  

   @memento_mori: Tag jak tag, nic więcej to nie znaczy; a raczej tylko służy zawołaniu osób, które mogą być zainteresowane.

  •  

   @Tomm16: W języku polskim brakuje terminu na sytuację, gdy ktoś robi coś pod pretekstem, a rozmówca wytyka prawdziwy powód tej działalności i wtedy ten ktoś kręci jeszcze bardziej.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora wpisu

  •  

   @Tomm16: A kiedy zaczniesz pisać chociażby o krucjatach i wszelkich mordach na tle religijnym? (✌ ゚ ∀ ゚)☞

   pokaż spoiler Niesamowita ilość komentarzy usuniętych przez autora posta hmmmmm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @night_witch95: Masz te dwa tagi to tam sobie o tym piszcie. Na tym portalu już nic nie można złego pisać o ateistach? No ale jak ateiści piszą tu ciągle coś a katolikach czy ogólnie o chrześcijanach to już wszystko w porządku i jakoś nie masz nic przeciwko.

   +: mlodszy_szaman_hordy, Graf_Spee
  •  

   @Tomm16: Bardziej mnie bawią skrajności, turboateiści też są w pewnym sensie ignorantami, ale bliżej mi do nich niż do psychokatoli, którzy próbują usilnie bronić swojej wiary tanimi zagrywkami, a najwięcej mordów, to jest zawsze na tle religii czy innych czynników. Sam ateizm jest ostatnią rzeczą, która może mieć na to wpływ ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Nie mam też nic przeciwko temu, że piszesz, jedynie bawi mnie forma tego, w jaki sposób to przedstawiasz. W końcu błazna może robić z siebie każdy i krzywdy to nikomu nie robi, mnie to tam rybka
   (✌ ゚ ∀ ゚)☞

  •  
   mlodszy_szaman_hordy

   +1

   turboateiści też są w pewnym sensie ignorantami,

   @night_witch95: bardzo nieśmiałe stwierdzenie, to najbardziej irracjonalna grupa na wykopie.

  •  

   @mlodszy_szaman_hordy: Dziwny sposób oceniania masz w takim razie. Ja myślałam, że takową są debile spod tagu klaudiusz np ;) Całości też raczej nie doczytałeś, skoro uważasz, że to stwierdzenie jest ''nieśmiałe''. Nie podzielam Twoich poglądów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  
   mlodszy_szaman_hordy

   +1

   @night_witch95: to Ty masz dziwny sposób myślenia, postępowanie jednych ludzi utożsamiasz z ich poglądami, a w innym wypadku, gdy tak Ci wygodnie, rozdzielasz. Chrześcijaństwo nigdzie nie nakłania do morderstw ani nawet do wojen, za to ateistyczne doktryny takie jak marksizm - owszem.

  •  

   @mlodszy_szaman_hordy: Nie, Ty po prostu nie ogarniasz faktu czym jest ateizm :D ''ateistyczne doktryny'' jak to brzmi absurdalnie i komicznie, że aż banan mi z twarzy nie schodzi :D Btw kamienowanie grzeszników chociażby nie jest nakłanianiem do morderstw? Znasz Ty tą swoją śmieszną religię czy tak nie za bardzo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   bardzo nieśmiałe stwierdzenie, to najbardziej irracjonalna grupa na wykopie.

   @mlodszy_szaman_hordy: "tak, to prawda, bo jestem katolem".

   Chrześcijaństwo nigdzie nie nakłania do morderstw ani nawet do wojen, za to ateistyczne doktryny takie jak marksizm - owszem.

   @mlodszy_szaman_hordy: szkoda słów.

  •  
   mlodszy_szaman_hordy

   +1

   kamienowanie grzeszników chociażb
   @night_witch95: chrześcijaństwo to nie judaizm, nie traktujemy ST jako kodeksu prawnego. Prawo Mojżeszowe zobowiązuje nas tylko w kontekście moralnym, a nie karnym.

   A jaki był marksizm i inne doktryny spokrewnione z nim? Teistyczne?
   Wszystko co związane z kulturą europejska z czasów choćby średniowiecza przedstawiacie jako zbrodnie katolickie, nawet jeśli to postępowanie było sprzeczne z katolicyzmem. Za to ateistyczne doktryny nie świadczą o złu ateizmu, tylko dlatego że ateizm jako taki nie reprezentuje żadnych wartości?

   szkoda słów.
   @NiemieckiArbiter: tutaj się z Tobą zgadzam. Nie rozumiem tylko dlaczego zaśmiecasz ten wpis.

  •  

   @mlodszy_szaman_hordy: zapominasz mój drogi, że większość ludzi nie wyznaje żadnego boga, więc bądź co bądź należysz do mniejszości. Nie bez powodu też 95% wszystkich naukowców było ateistami, a reszta zapewne agnostykami w większości. Zatem jeśli wszystkich ateistów wrzucasz do jednego worka, to ja mogę wrzucić wszystkich wierzących? Czyli katolicyzm islam buddyzm to to samo? :D I ten tekst o braku wartości jeśli się nie wyznaje bożka w chmurach xD I potem się dziw, że ludzie się wyśmiewają skoro wierzący mają tak ograniczone pole widzenia :) A niejeden ateista będzie miał więcej wartości niż ty. Pozdrawiam i kończę, bo nie ma to sensu. Fanatyk za wiele nie zobaczy :)

  •  
   mlodszy_szaman_hordy

   +1

   @night_witch95: to nie my zaczęliśmy wojowanie takimi tępymi uogólnieniami. Sama na starcie stwierdziłaś religie mordujo, a teraz masz problem że nie traktuje każdego ateisty indywidualnie? Ty wrzuciłaś wszystkie religie z wszystkimi ich wyznawcami do jednego worka, ja uogólniłem tylko ateizm.

   Nie napisałem że ateiści nie mają wartości, tylko że ateizm jako takie stanowisko, samo z siebie nie implikuje żadnych wartości. Nie słyszałem o "Kodeksie moralnym ateisty". Owszem, każdy człowiek ma jakieś wartości, ale sam ateizm żadnych konkretnych nie wnosi. Są np. ateiści którzy przyjmują za swoje wartości chrześcijańskie, czy wręcz ewangeliczne i ich bronią. Są też tacy którzy uznają tylko to co im pasuje.
   I nie mam tutaj takiej intencji by sugerować, że ktoś kto uznaje katolicyzm z automatu przyjmuje i praktykuje katolickie wartości, tak nie jest. Są ludzie którzy uważają się za katolików, a niewiele mają wspólnego z katolicką etyką, nawet jej nie znają.

  •  

   Nie bez powodu też 95% wszystkich naukowców było ateistami, a reszta zapewne agnostykami w większości.

   @night_witch95: skąd taki pomysł?

  •  

   Są np. ateiści którzy przyjmują za swoje wartości chrześcijańskie, czy wręcz ewangeliczne i ich bronią. Są też tacy którzy uznają tylko to co im pasuje.

   @mlodszy_szaman_hordy: a jeśli napiszę ci, że mając w głębokim poważaniu nauki o moralności i karzącego za występki bozię, uważam wolność i godność człowieka za nadrzędne wartości, to przypiszesz to ewangeliom czy uznasz je za uniwersalne?

   Chrześcijaństwo nigdzie nie nakłania do morderstw ani nawet do wojen, za to ateistyczne doktryny takie jak marksizm - owszem.

   @NiemieckiArbiter: oj, jednak masz rację, idę tymczasem zabić jakiegoś Katara czy innego Waldensa... a nie, sorry, nie jestem katolikiem.

  •  

   @Croce: nie pomysł, tylko statystyka. Google pomoże :)

  •  

   @night_witch95: nie pomaga, pierwsze z brzegu źródła np. sugerują że ateistów wśród naukowców jest w jednych miejscach koło 30%, w innych koło 45%, ale nie widzę nic co by podawało 95%. skoro tak świetnie korzystasz z Google, to możesz zalinkować

  •  

   @Croce: Prawdopodobnie chodzi mu o odsetek ateistów w National Academy of Science, gdzie podobno jest 92% ateistów. No ale to jest tylko jedna organizacja.

   http://evolution-outreach.biomedcentral.com/articles/10.1186/1936-6434-6-33

   Larson and Witham (1998) found that 92% of the members of the National Academy of Sciences reject a belief in God or higher power.

  •  

   @Djakninn0: no tak, ale ona chciała „95% wszystkich naukowców”, a to badanie o którym mówisz to jest celowo nastawione na mocno elitarny wycinek tej grupy:

   Our method surely generated a more elite sample than Leuba's method, which (if the quoted comments by Leuba and Atkins are correct) may explain the extremely low level of belief among our respondents.#

   Poza tym w te 92% najwyraźniej wliczają się też agnostycy:

   źródło: 394313at.001.gif

  •  

   @Croce: No tak, o tym pisałem, po prostu pytałeś skąd ma te dane, więc mocno podejrzewałem, że chodzi ten survey, tylko mocno pojebała wszystko.

   +: Croce
  •  

   @Croce: jak będę miała czas, to poszukam czegoś więcej. Ale ciekawe jest to, co piszesz. Z tego co pamiętam było właśnie 95% w statystykach i mowa o wszystkich naukowcach, nie wybranej grupie.

  •  
   mlodszy_szaman_hordy

   0

   a jeśli napiszę ci, że mając w głębokim poważaniu nauki o moralności i karzącego za występki bozię, uważam wolność i godność człowieka za nadrzędne wartości, to przypiszesz to ewangeliom czy uznasz je za uniwersalne?

   Nie wiem w takim razie co rozumiesz jako wolność i godność człowieka, w oderwaniu od moralności te pojęcia niewiele znaczą. Moralność to usposobienie się z szacunkiem do ludzkiej godności i wolności.

   oj, jednak masz rację, idę tymczasem zabić jakiegoś Katara czy innego Waldensa

   @NiemieckiArbiter: no z takim myśleniem wszystko cokolwiek czynili ludzie w średniowieczu identyfikujesz jako czyny z pobudek chrześcijańskich. Nie dopatrujesz się w tym żadnych racji społeczno - politycznych.

  •  

   no z takim myśleniem wszystko cokolwiek czynili ludzie w średniowieczu identyfikujesz jako czyny z pobudek chrześcijańskich. Nie dopatrujesz się w tym żadnych racji społeczno - politycznych.

   @mlodszy_szaman_hordy: XD jeśli jesteś katolikiem, to bardzo zakochanym w swoim światopoglądzie, że nie dostrzegasz w nim ewidentnych skaz. A kim byli ludzie dopuszczający się w przytoczonym przypadku okrucieństw, jeśli nie katolikami, chrześcijanami zwalczającymi innych chrześcijan, którzy zagrażali interesom i porządkom feudalizmu? Moralność katolicka uchroniła ich przed czynieniem zła? Idąc twoim tokiem myślenia, mógłbym odbić piłeczkę i napisać coś w stylu: "no z takim myśleniem wszystko cokolwiek czynili ludzie w państwach komunistycznych identyfikujesz jako czyny z pobudek marksizmu. Nie dopatrujesz się w tym żadnych racji społeczno - politycznych"

   Nie wiem w takim razie co rozumiesz jako wolność i godność człowieka, w oderwaniu od moralności te pojęcia niewiele znaczą. Moralność to usposobienie się z szacunkiem do ludzkiej godności i wolności.

   @mlodszy_szaman_hordy: tylko teiści mają moralność?

  •  
   mlodszy_szaman_hordy

   +1

   @NiemieckiArbiter: ja tylko wykazuje że skoro ateizmowi który nie implikuje sam z siebie żadnych zasad nie przypisujecie zbrodni dokonanych przez ateistów, to dlaczego obwiniacie katolicyzm który mordowanie potępia, a uczy szacunku do ludzkiego życia, za zbrodnie wykonane wbrew niemu?

   tylko teiści mają moralność?
   @NiemieckiArbiter: może miałeś w poniższym cytacie katolickie nauki o moralności, jednak tego nie sprecyzowałeś.

   a jeśli napiszę ci, że mając w głębokim poważaniu nauki o moralności i karzącego za występki bozię

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement
Office Tab Enterprise 9.20. | Sleeping with the Enemy 1991 Movie Free Download 720p BluRay | Wendell Pierce