•  

  Ja pierdole AMD pls stahp.
  Radeon VII to jebany grzejnik na święta. Nowy proces technologiczny a chuja zrobili w kwestii optymalizacji cieplnej.
  Stare jebane AMD, nic sie nie zmieniło.
  Radeon VII na bazowym referencie ma TDP ponad 300W.
  Bazowy licznik niespełna 1500Mhz i CHWILOWY PEAK BOOST na 1800Mhz (nie Boost jak Nvidii gdzie stale masz +300Mhz i więcej w zależnosci od modelu) a potem spada do wartości domyślnej.
  Co wiecej Radeon VII praktycznie jest NIEPODKRĘCALNĄ KARTĄ.

  700USD za co kurwa?
  Tak bardzo chciałem by AMD rozjebało całe CES swoją prezentacją a są jak LEGIA, stara przewidywalna k**wa.

  Niech chociaż taczką dowiozą te CPU jakoś w tym roku.
  Mają szczęście że intel się wypierdolił na ryj z dostawą swoich procesorów w 2018 bo inaczej wartość AMD dalej pływałaby w okolicach 7usd za akcje.

  #amd #kartygraficzne #amdcwel #nvidia #pcmasterrace

  źródło: youtube.com

  •  

   @Shewie: są już testy nowych CPU? są faktycznie szybsze, czy i9 i tak królem?xD

  •  

   Mają szczęście że intel się wypierdolił na ryj z dostawą swoich procesorów w 2018 bo inaczej wartość AMD dalej pływałaby w okolicach 7usd za akcje.

   @Shewie: hmmmm? przecież nawet jak ceny intela były normalne to dalej taki 2600x był lepszą opcją od 8400 i 2700 od 8600k

  •  

   @Student_AWAS: nowe ryżeny to będzie mid mid tier, top mid tier i tak przez i9 będzie zdominowany. Niestety :(

  •  

   Radeon VII to jebany grzejnik na święta. Nowy proces technologiczny a chuja zrobili w kwestii optymalizacji cieplnej.

   Nic o tym nie ma na filmiku ani w żadnym źródle. TDP nie zostało podane, 300W wynosi TDP MI50, które zostało obcięte by zrobić Vegę VII, ale spodziewam się podobnej wartości. Nie oznacza to, by domysły stawiać jako oficjalne dane.

   Bazowy licznik niespełna 1500Mhz i CHWILOWY PEAK BOOST na 1800Mhz (nie Boost jak Nvidii gdzie stale masz +300Mhz i więcej w zależnosci od modelu) a potem spada do wartości domyślnej.

   Podany został peak, boost jest TBD, może wynosi on 200Mhz?. I nie wiem czemu miałby spadać do wartości domyślnej, przestań dodawać cechy, które nie wiesz jak działają. Swoją drogą to nie rdzeń tylko pamięć najbardziej kulała w poprzednich Vegach, bardziej mnie OC pamięci ciekawi.

   Co wiecej Radeon VII praktycznie jest NIEPODKRĘCALNĄ KARTĄ.

   Zaczynam wątpić w twoje umiejętności j. angielskiego, tego również Steve ani nikt inny nie powiedział. Oczywiście można zgadywać, że podobnie jak Vega64 VII jest wyżyłowane, ale poza zgadywaniem nic nie ma. Która to już dodana bujda byle agende przekazać? Steve mówił o dostępie do VBIOSa i modyfikacji - wszystko wskazuje na to że wygląda tak samo jak w Vega64.

   700USD za co kurwa?

   Za GPU rywalizujące z RTX 2080, który kosztuje tyle samo. Jak na odgrzewanego chujowego kotleta jakim jest Vega do gierek to i tak nie jest źle. Sytuacja jest podobna do Vega56 vs 1070, czyli prawie wszyscy kupią Nvidie, ale jak się trafi Vega w dobrej cenie to nie ma żalu kupując ją. Wydajność lepsza a w tytułach DX12/Vulkan często podchodzi pod 1070Ti/1080. Nie wspominam o czystej mocy obliczeniowej Vegi VII, która powinna być potężna jak na kartę gamingową, bo jak wiemy fps w grach najważniejsze.

   Tak bardzo chciałem by AMD rozjebało całe CES swoją prezentacją

   Kogo ty chcesz oszukać? xD Jesteś zwykłym corinarhem v2

   Typowe "też kibicuję AMD, ale <wymienia 100 wymyślonych porażek AMD i wyższość każdego konkurenta>"
   @Shewie:

  •  

   Za GPU rywalizujące z RTX 2080, który kosztuje tyle samo. Jak na odgrzewanego chujowego kotleta jakim jest Vega do gierek to i tak nie jest źle

   @Amasugiru: już wiadomo z kim mamy do czynienia.
   Reszte zwerfikują recenzje i zobaczysz że jest dokładnie tak jak piszę. Za długo śledzę AMD by znowu sie nabrać na ich marketing i mówię to jako osoba która miała 295x2 jako ostatnią kartę od AMD która była coś warta na rynku i była prawdziwym dominatorem.

  •  

   @Shewie: To może jeszcze zanegujesz wydajność Vegi i powiesz, że to rywal RX 590? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Poza tym dobrze wiedzieć, że reszty komentarza się zaczepiłeś, trollu.

  •  

   że reszty komentarza się zaczepiłeś, trollu.

   @Amasugiru: za stary jestem by na takie teksty się chwytać.

   To może jeszcze zanegujesz wydajność Vegi i powiesz, że to rywal RX 590?

   @Amasugiru: niczego nie będę negował. Jest to rozczarowująca premiera tym bardziej widząc cene.
   Zadaniem AMD jest zdobywanie nowego terenu a nie chwytania się ochłapów które leżą na ziemi.
   Ta karta nie powinna nigdy przekroczyć pułapu 599USD.

   Niestety AMD wpierdoliło się po same uszy w HMB2 i nie mogą z tego wyjść. Ich gross profit na kartach jest nieporównywalnie mniejszy niż u Nvidii z tego właśnie powodu.

   Lisa Su mówi o tym że podjeli wielki "BET" przyszłościowy zainwestowali miliardy w implementacje technologii HMB w swoich produktach i od ponad 3, prawie 4 lat nie widać żadnej utylizacji tej technologii.

   Recenzje zweryfikują moje słowa. Produkty AMD od lat są słabymi overclokerami, w tej materii nic sie nie zmieniło i nie zmieni, zwlaszcza kiedy widze referenta na 3 wiatrakach to już wiem co się tam dzieje.

   Czekam na niereferenta od MSI który bedzie miał pół metra serii Lighting i bedzie mial ledwo +200Mhz od bazówki.
   Doświadczenie uczy.

  •  

   @Shewie:

   Zadaniem AMD jest zdobywanie nowego terenu a nie chwytania się ochłapów które leżą na ziemi.

   Nie da się tak po prostu wyrzucić architektury, która się sprawdza profesjonalnie i iść w nową tylko dla gierek, 7nm dla konsumentów i tak jest czymś niebywałym. Tej karty miało nie być w ogóle. Ale AMD jakimś cudem udało się odzyskać wybrakowany krzem z MI50 i zrobić z tego kartę konsumencką.

   Co do ceny to chyba za długo się ludzie przyzwyczajali, że AMD jest tańsze. 16GB HBM i spory kawał krzemu w procesie 7nm nie może kosztować 599USD. 699 i tak jest na granicy opłacalności.

   Posłuchaj, wyjaśnię ci pewną tajemnicę. Na rynku technologii nie może być ciszy i zawsze trzeba coś wypuścić, dlatego istnieją refreshe i rebrandy. Dla AMD była opcja albo zamknąć ryja i wypuścić Navi dopiero pod koniec 2k19 albo wypuścić coś, co zaciekawi entuzjastów, media, a przede wszystkim właścicieli aktyw giełdowych. Sama obecność kart AMD jako konkurencja w testach i recenzjach prześle sygnał, że AMD się nie poddało i wciąż kombinują. Nie będzie ciszy. Najgorsza odpowiedź to brak odpowiedzi. Premiera RX590 również z tego powodu miała miejsce.

   Oni z HBM2 się wykurują. Po prostu zaryzykowali, że jeśli moc obliczeniowa jest monstrualna to uda się to przenieść na gaming i nie trzeba wdrażać nowej architektury bo to ogromne koszta. I się nieco przeliczyli.

   Launch Vega VII jest o wiele bardziej udany niż Vegi 64, zdobywanie terenu na slajdach będzie (wedle zasady "byle nie zostawać bardziej w tyle"), na rynku dopiero Navi ma jakąkolwiek szansę namieszać bo zapowiada się że to będzie konstrukcja bardziej skupiona na gierkach. Sam osobiście sądzę, że za parę lat HBM w gamingu i tak może wrócić z sukcesem, jeśli uda się złożyć układ w odpowiedni sposób.

  •  

   @Amasugiru: oczywiście że rynek nie lubi stagnacji jakkolwiek ta premiera wydaje się być bardziej pod inwestorów a nie pod konsumntów. Równie dobrze mogliby zrobić napis VEGA II zrobić z tego kartę pod rozwiązania profesjonalne jak Quadro albo Titan i tyle a ci pchają się tam gdzie ich produkt w tej cenie poprostu nie pasuje i ogromna część z tych która czekała na tą premierę wybierze właśnie Nvidie. Dobrze że mają w miare dobrze rozgarniety segment CPU bo na GPU od momentu kiedy zasiadł za jego sterami Raja dzieją się cuda nie widy a po jego odejściu nie widać światła w tunelu. Tam trzeba wizjonera który ogarnie ten cały bajzel na nowo.
   Jeżeli plotki o 1160 i 1180 okażą się prawdą to nowy produkt AMD spadnie do Clearance'owych koszów Wallmarta w ciągu kilku miesięcy. Szkoda bo to aż sie gryzie w ustach widząc jak przetasowali rynek CPU w 2018 a jak idą po ciemku w sekcji GPU, ich ostatnia premiera 590 FatBoy jest tak samo bezsensowna jak Vegi VII.
   Skoro Jensen i Lisa to rodzina to niech się spotkają przy jajeczku wielkanocnym i przegadają sprawe.

  •  

   @Shewie Nic nie zrobili tylko zmniejszyli proces. Tam już nie ma co poprawiać. Trzeba czekać na nową architekturę.

  •  

   @Jurigag: Ktokolwiek kto kupuje 2700 do gier jest idiotą, tańszy 9600k sprawuje się o wiele lepiej jesli chodzi o gry.

   +: Shewie
  •  

   @Murasame ale wiesz ze ludzie nie tylko grają? Jeśli ktoś coś robi więcej poza graniem to 2700 to lepsze rozwiązanie

  •  

   tak przez i9 będzie zdominowany. Niestety :(

   @kamillus: Zależy dla kogo? Jak ktoś będzie sobie budował stację roboczą w domu gdzie potrzebuje wiele rdzeni to zamiast threadrippera może użyje jakiegoś ryzna 3800 z 16 rdzeniami?

   Co do radeon to tylko dla jaj, 16gb fajne do machine learning ale to nvidia ma cuda i rdzenie tensor(dodam tensorflow jest na radeony przez jakieś wynalazki amd).

  •  

   @Jurigag: Po pierwsze przeczytaj jeszcze raz to co napisałem, po drugie naturalnie, że jak jest rozmowa o AMD vs Intel to nagle każdy jest grafikiem/programistą.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Advertisement
Join Link Exchange | Ah-in Yoo | Late Night with Seth Meyers Season 6 Episode 46 s06e46