•  

   @Burbazur: w sumie to jest dobra zasada. mam nadzieję że katolicy będą się nią posługiwać np. w kwestii homoseksualistów.

  •  

   @Burbazur:

   Indoktrynacja (łac. doctrina – nauka) – świadomy i systematyczny proces, którego celem jest wpojenie człowiekowi określonych ideologii i doktryn, zwłaszcza religijnych, politycznych lub społecznych, korzystający z propagandy, stosowanej przez środki masowego przekazu, system oświaty szkolnej i pozaszkolnej.

   Istotną cechą indoktrynacji jest świadome pozbawianie odbiorców wiedzy o kierunkach przeciwnych do promowanych.

   Czy na lekcjach religii rozmawia się o tym, że katolicy mogą się mylić i żadnego Boga nie ma? Nawet szczypty zdrowego scepcytyzmu nie zazna się na tych lekcjach, wszystko jest pewne i wiadome, bo jak to Bóg może nie istnieć?

  •  

   @Burbazur: Tak, z twoich wpisów i komentarzy ta zasada się wprost wylewa xDDD

  •  

   @Abigaill: bo to kwestia wiary, nie wiedzy. Na lekcjach religii jest mowa o tym, w co wierzyć według nauk Chrystusa i Kościoła. To tak, jak z dorobkiem danego filozofa. Na zajęciach dowiedziałbyś się, jakie miał poglądy, a nie jakie mógłby mieć, albo jak w obrębie grupy Wam się one podobają i co byście zmienili.

  •  

   @Burbazur Tak, bo właśnie do tej zasady przywalają się ateiści.
   Wskaż JEDEN taki komentarz albo taguj #gimbokatolicyzm.

  •  

   bo to kwestia wiary, nie wiedzy.

   @SkorpionX: to tym bardziej jest to indoktrynacja

   Na zajęciach dowiedziałbyś się, jakie miał poglądy, a nie jakie mógłby mieć, albo jak w obrębie grupy Wam się one podobają i co byście zmienili.

   @SkorpionX: przypomnij mi czy są jakieś zajęcia na których odmawiasz tlyko i wyłącznie poglądy jednego filozofa i nie przedstawiasz innych równoległych czy następujących po nim myśli filozoficznych?

   +: Rzuku
  •  

   @Burbazur: jak było z tym miłowaniem jak mu świątynie kupcami zastawili?

  •  

   @Burbazur: ŻADNA INDOKTRYNACJA!!!!11! Nauka, podkreślam NAUKA o dziadku na chmurce co stworzył ludzi a potem zesłał syna, czyli tak naprawdę siebie, po to żeby go zabili i dzięki temu odpuścił im grzechy którymi ich sam obarczył, a to wszystko z miłości, to jest NAUKA jeszcze raz podkreślam. Powinna być w szkole dzieciom tłoczona do głów jako najważniejsza prawda świata. Stop lewakom co nie chcą MIŁOWAĆ BLIŹNIEGO JAK SIEBIE SAMEGO, a przecież tylko o to w tym wszystkim chodzi

   pokaż spoiler nie o kasę dla facetów przebranych w sukienki i cyrkowe czapki

  •  

   @Doman_60: nie ale taki jest zamysł lekcji religii (katolickiej), żeby omawiać tę religię. A indoktrynacja zależy od formy, w jakiej masz prowadzone lekcje. Jak ktoś zmusza bądź namawia to może nie jest to właściwa forma.

  •  

   nie ale taki jest zamysł lekcji religii (katolickiej), żeby omawiać tę religię.

   @SkorpionX: no i w tym właśnie jest problem, mówienie o tym czym jest lekcja religii nie ma sensu w rozmowie na temat tego że to czym jest lekcja religii jest nie w porządku

   A indoktrynacja zależy od formy, w jakiej masz prowadzone lekcje. Jak ktoś zmusza bądź namawia to może nie jest to właściwa forma.

   @SkorpionX: wyżej masz podaną definicję indoktrynacji, nie zależy to tylko od zmuszania.

   A zanim mi wyskoczysz z tym że na jakiejś biologii czy fizyce uczą tylko jednej słusznej metody naukowej, to wiedz o tym że nie istnieje po prostu żadna inna alternatywa dojścia do pewnych prawd o otaczającym nas świecie. Nieaktualne koncepcje też są przedstawiane, na religii nie ma tych dwóch kluczowych rzeczy, co czyni ją właśnie indoktrynacją za publiczne pieniądze i dlatego powinniśmy skończyć z jej finansowaniem z kieszeni podatników.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Ja pier... Niby osoby, które piszą ''he he typowa p0lka'' są upośledzone, ale czasem przestaję się dziwić, kiedy dziewczynki same im wciskają argumenty.

  pisaliśmy ze sobą dwa dni, a gość przyszedł z bukietem kwiatów (pic related). dotychczas jedyne kwiaty jakie dostawałam były od mojego ojca, więc niezłe WTF dla mnie. chyba trochę przesada coś takiego.

  ogólnie chłopiec taki 7/10 (więc więcej niż ja w skali ruchensteina), mojego wzrostu, sympatyczny, ale jakoś nie ma tej mitycznej chemii

  No i od razu wiadomo, że mamy do czynienia z 13 latką ¯\_(ツ)_/¯ Najlepsze i najtrwalsze związki wraz z miłością są wtedy, gdy się je wspólnie buduje od postaw, latami. ''Chemia'' to nic innego, jak zauroczenie, które ma się nijak do prawdziwej miłości, a tym bardziej do wyboru partnera. I to jakże pożądane przez dziewczynki zauroczenie znika szybciej, niż biegunka po kiepskim żarciu (✌ ゚ ∀ ゚)☞ Szkoda faceta, bo poszedł na randkę z kobietą, postarał się, kupił kwiaty, a tu taki psikus... przyszła dziewczynka. Generalnie poczułam zażenowanie po przeczytaniu tego wpisu, więc postanowiłam się podzielić tym, co myślę na ten temat.

  pokaż spoiler Post nie ma na celu obrażać autorki wpisu, tylko durne zachowanie i dziecinne podejście. Wszelkie wysrywy od gimbusków lubujących się w tagu ''p0lka'' itp będą reportowane, a komentarze będę usuwać.


  #logikarozowychpaskow #randkujzwykopem #tinder #przegryw #oswiadczenie #przemyslenia
  pokaż całość

  odpowiedzi (306)

 • avatar

  W końcu biorą się za januszy i #policja zaczyna akcje zatrzymywania dowodów rejestracyjnych jeżeli pojazd ma małą tablice ale miejsce jest przystosowane do dużej. Urzędy komunikacji mają weryfikować ponownie. @Sierzant_Bagieta: coś wiesz na ten temat? #motoryzacja

  odpowiedzi (81)

 • avatar

  Ej @wykop, dlaczego nie zatrudnicie Rumuna z IBM do pracy nad serwisem?

  -ma doświadczenie w IT, kwestie zabezpieczeń ogarnia lepiej niż obecna ekipa
  -nie będzie miał tyle czasu na spamowanie
  -znany i lubiany przez użytkowników
  -chory psychicznie, więc będzie pasował do reszty zespołu

  #ibmgate #dildoibm #wykop #heheszki pokaż całość

  odpowiedzi (9)

Hostiles 2018 NEW 720p HDCAM x264-CPG | Download APK | Shirkers: O Filme Roubado