•  

  #dakar #rajdy (mam nadzieje że to nie tylko tag od WRC)

  Dość niedzielnym kibicem jestem jeśli chodzi o #motorsport ale jakoś brakuje mi tego starego Dakaru, z Afryki. Niby nie jestem jednym z tych co twierdzą że Dakar się skończył w 2007 roku, ale kurde no to nie to samo.
  Nawet relacji mi się nie chce oglądać na ES bo są miałkie i krótkie. Wiadomo że po części z powodu małej ilości materiału bo różnica stref czasowych. Jednak mam jakieś takie wrażenie że Eurosport też odpuszcza ten pierdolnik. Kilka lat temu pamiętam że godziny rozpoczęcia tego półgodzinnego podsumowania były "płynne" bo snooker live...

  Czy ktoś kto śledzi bardziej niż ja, mógłby mi rozjaśnić jakie opinie mają ludzie w światku? Równia pochyła z tym Rajdem, czy średnio ale stabilnie? Mówię o stronie organizacyjnej, medialnej, sportowej, wszystkim.

  PS. Jakaś mnie nostalgia złapała przez ten Dakar - kojarzy mi się z dzieciństwem i przerwą świąteczno-noworoczną w szkole na równi ze skokami z Turnieju Czterech Skoczni.
  PS2. Jak załogi dojeżdżały do różowego jeziora pod Dakarem to autentycznie czułem ulgę że się udało ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  źródło: lakeretba.com

  •  

   Jakaś mnie nostalgia złapała przez ten Dakar - kojarzy mi się z dzieciństwem i przerwą świąteczno-noworoczną w szkole na równi ze skokami z Turnieju Czterech Skoczn

   @cult_of_luna: też tak miałem, na Dakar się czekało, ten w Afryce, rzecz jasna. Polacy zaczeli starty to relacje w TVP były codziennie i to był inny klimat, inny rodzaj przeżyć i rywalizacji niż w Ameryce. Ostatnia impreza która śledziłem to chyba ten ostatni rajd kiedy jechał Hołowczyc. Obecnie totalnie mam to w dupie, w tym roku jeszcze skrócili trasy, chyba ten rajd sie powoli zwija. Decyzja o odejściu z Afryki była pochopna i idiotyczna. Robisz rajd zwany Dakar - wielka historia wielkie wyzwanie przejazdy z Paryża do Dakaru, wielkie ryzyko wiele ofiar i rajd trwał mimo tego, a tu raptem jakies groźby i zawinięcie sie do Ameryki. Zniknął prawdziwy duch tego spartańskiego rajdu, wyzwania na śmierc i życie. Teraz jest Africa Eco Race i to chyba jest prawdziwy nowy Dakar - organizacja tego rajdu to odpowiedź na ucieczke Dakaru do Ameryki.

  •  

   Polacy zaczeli starty to relacje w TVP były codziennie

   @leftfinger: ja właśnie lubiłem na Eurosporcie. Były dwa wejścia, jedno popołudniu na żywo, drugie takie podsumowujące ok. 21-22. Realizacja była świetna. W sumie nadal jest od strony technicznej (ujęć, itd.), ale nawet samo to że teraz bywają tłumy kibiców odróżnia to co jest teraz, od przygody sprzed nastu lat.

  •  

   @cult_of_luna: kiedys oglądałem film dokumentalny Szaleństwo na pustyni. Historia Rajdu Paryż - Dakar - polecam jak znajdziesz gdzieś. :)

  •  

   Africa Eco Race to rajd z metą w Dakarze ale startuje tam tylko około 50 załóg. Może Dakar wrzuci kiedyś do Afryki

   @cult_of_luna:

  •  

   @cult_of_luna napisze Ci jutro co i jak, gdy wytrzezwieje

  •  

   @cult_of_luna wszystko rozeszlo I rozchodzi się o pieniądze tak naprawdę, Dakar w Ameryce Płd. był I jest bardziej dochodowy, łatwiejszy do ogarnięcia politycznie.

   Czy w Afryce było zagrożenie terrorystyczne? Jakieś tam bylo, ale to był tylko pretekst żeby uciec z Afryki i zacząć zarabiać kokosy. ASO (organizator) zależy tylko na kasie, stąd tegoroczna edycja odbywa się jedynie w Peru. Inne kraje nie chciały zapłacić ogromnej kasy za przejazd rajdu.

   Ludzie woleli Dakar w Afryce i jestem zdania, ze ten rajd tam wróci w niedalekiej przyszłości.

  •  

   @cult_of_luna: dakar jest super ale medialnie to wszystko lezy. Ciezko tak naprawde to sledzic, te wejscia wieczorne eurosportu sa tylko ale bardzo pozno czesto i w roznych godzinach na dodatek. Sam live timing nie jest tak ciekawy. Powinno byc wiecej tych materialow, najlepiej wrzucanych na yt. Trzeba tez powiedzieć ze orlen jakby mniej inwestuje, jest tylko jedna zaloga samochodowa, a motocykliści wioza ogony. No i zniknal ten element ze jedziesz w Afryce totalnie odciety od cywilizacji, nie ma tego elementu wielkiej przygody.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Zakłamanie różowych przekracza wszelkie granice. Mam tylko jedną znajomą która nie ma problemu przyznać się do ONS bez szukania wymówek. Pozostałe zawsze muszą szukać jakiegoś wytłumaczenia XDD Czego to ja już nie słyszałem
  - bo za dużo wypiłam
  - potrzebowałam bliskości
  - wygasło pożądanie między mną a moim partnerem
  - pod wpływem emocji, bo pokłóciłam się z chłopakiem
  - itd.
  No i nie można powiedzieć wprost po co zapraszasz ją do domu. Dlatego każdy niebieski zaprasza na drinka do domu, pokazać jej kolekcję afrykańskich motyli albo standardowo na film, co kończy się parówą w mordzie zanim zbuforuje się film na cda XD
  #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #podrywajzwykopem
  pokaż całość

  odpowiedzi (34)

 • avatar

  Wchodzę przed chwilą do bloku i naciskam guzik windy - nie przyjeżdża. Naciskam drugi, trzeci, czwarty - ni chuja.
  Butuję na szóste piętro po schodach i na piątym piętrze co widzę? Dwie stare baby rozmawiają sobie jak gdyby nigdy nic. Jedna stoi w windzie, a druga przed windą i trzyma drzwi żeby nie odjechała (╯°□°)╯︵ ┻━┻
  #wkurw #truestory #starebabyjebacpradem pokaż całość

  odpowiedzi (20)

 • avatar

  Dworzec w Poznaniu to najbardziej debilny dworzec w Polsce.

  Wy nie macie w pyrowskich szkołach matematyki, że Was tam uczą liczyć w taki sposób? Czy jesteście takimi fanami Gwiezdnych Wojen, że też postanowiliście numerować wszystko od dupy strony?

  "Pociąg intersyty ze stacji x do stacji y, odjedzie z peronu 4a tor 57". I już wiesz, że jesteś w czarnej dupie.

  Stoisz na peronie czwartym, słyszysz komunikat, że z peronu trzeciego odjeżdża Twój pociąg, więc myślisz "HMMMMM, trójka jest obok czwórki, jak dobrze, że nie muszę daleko iść"

  Takiego wała

  Idziesz na peron obok, a tam, peron piąty. Myślisz, "o kruca fuks, cofnę się, gapa ze mnie!". Cofasz się, a Tam... teleport, bo jesteś na peronie pierwszym!

  WTF?!

  I biegasz, szukasz, przejścia, tunele w wiecznym remoncie, galerie, te idiotyczne rogale za 10 PLN sztuka, biletomaty, remonty, pętla autobusowa, galeria, makdonald, schody ruchome w dół, przejścia naziemne. Jest! Znajdujesz! Ale przykro mi, Twój pociąg odjechał 40 minut temu, Ty w tym czasie biegałeś po dworcu jak kretyn bo całe życie żyłeś w błędzie uznając, że 1, 2, 3, 4, 5, 6 to właściwa kolejność.

  Albo lepsza sytuacja. Wysiadasz na peronie trzecim i wiesz, że masz przesiadkę na peronie czwartym. Co za szczęście! Tak blisko! Patrzysz, że masz peron drugi po prawej, więc idziesz w lewo a tam...

  Avezgnida

  Idziesz do maka i zastanawiasz się co Cię podkusiło żeby brać przesiadkę w Poznaniu bez przynajmniej godziny zapasu na bieganie po tym ichnim domu wariatów.

  #heheszki #pasta #poznan #kolej
  pokaż całość

  odpowiedzi (76)

Advertisement
Kin (2018) [WEBRip] [720p] | Download .torrent | Ch.10 : Goody two-shoes