•  

    Gdy dowiadujesz się, że papież Jan Paweł II nie tylko wiedział o problemie pedofilii w KK, ale pomagał również w tuszowaniu jej przypadków.

    - Jest taka anegdota: kard. Joseph Ratzinger miał wszystkie dokumenty dotyczące zgromadzenia, w którym dochodziło do nadużyć seksualnych i ekonomicznych. Udał się do nich, ale natrafił na przeszkody i nie mógł do nich dotrzeć. Papież Jan Paweł II, który pragnął poznać prawdę, poprosił go o spotkanie. Joseph Ratzinger przedstawił na nim dokumentację, wszystkie zebrane papiery. Gdy wrócił, powiedział do swojego sekretarza: "daj to do archiwum, wygrała druga partia – powiedział na pokładzie samolotu Franciszek. – Nie wolno nam się tym gorszyć, to są kroki w dłuższym procesie. Ale jeśli chodzi o papieża Benedykta, to pierwszą rzeczą, którą powiedział po wyborze, było: "przynieście mi z powrotem te papiery z archiwów" i rozpoczął śledztwo – zaznaczył papież Franciszek.

    Swoją drogą, czy (w świetle słów Franciszka i kolejnych dowodów na to, że JPII w hańbiący sposób ignorował problem) za pisanie o Karolu Wojtyle i pedofilii w KK nadal dostaje się na Wykopie bana?

    Nie daję "beka z katoli", bo nie chce być identyfikiwany z matołami spod tego tagu. Interesuje mnie rzeczowa dyskusja.

    #religia #kosciol

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Download APK | One Piece 548 | Lot of 10 Morgan Design 1 Oz .999 Fine Silver Rounds SKU31048$193.35 23d left