•  

  Szukam informacji, gdzie we #wroclaw można poddać się egzorcyzmom, najlepiej w sobotę, może być indywidualne spotkanie (warunek konieczny: możliwość uczestniczenia świadka z możliwością rejestrowania video). Chodzi mi o miejsce, gdzie ksiądz lub inna upoważniona przez Krk będzie w stanie wypedzic ze mnie demona (możliwe też spotkania gdzie ludzie wpadają w trans, szatan w nich wstępuje, ogólnie wszelkie miejsca gdzie dzieją się rzeczy które nie śniły fizjologom).

  Jako ateista, zatwardziały przeciwnik religii i istniania ponadprzyrodniczej siły sprawczej, chętnie wezmę w takim evencie udział aby raz na zawsze upewnić się czy mam rację czy może się mylę w swoich poglądach - albo stać się głęboko wierzącym i leżącym krzyżem chrześcijaninem zgodnie z wychowaniem albo głębokim ateistą.

  #bekazkatoli #religia #katolicyzm #chrzescijanstwo

  •  

   @papaj_21_37: Polecam jedno najlepsze miejsce, tyle że w Częstochowie, jest taka msza gdzie z ludzi wychodzą demony, ludzie wrzeszczą w kościele, lewitują, usypiają w duchu świętym itp. Serio. Tutaj link: http://mamre.pl/Strona/65-nauczanie/czytania-na-dzien/1300-najblizsze-spotkanie-ewangelizacyjno-modlitewne-z-msza-sw
   Ksiądz Cyran to egzorcysta, jeden z najpotężniejszych w Polsce.

  •  

   @Superincomprehensible: do Częstochowy jeździć nie będę, potrzebny ekspert z Wrocławia. Masz linki z YouTube?

  •  

   @papaj_21_37: Nie ma nic na youtube i nie będzie nigdy. Bo cie z telefonem stamtąd wyniosą prędzej za drzwi niż ci dadzą coś nagrać, do tego telefon zabiorą i skasują to co nagrałeś i oddadzą. Ja tam byłem dwa razy i widziałem cuda różne których wytłumaczyć nie mogę. Warto pojechać do Częstochowy żeby to zobaczyć na żywo, jak z ludzi wychodzą demony, znam kilku hardkorowców którzy się nawrócili po tym MAMRE i do dziś wierzą w Jezusa. Dziwne ale prawdziwe.

  •  

   @Superincomprehensible: Proszę cię, sam byłem na tych "Mamrach" przez rodzinną indoktrynację. Z tego co później czytałem to część ludzi to aktorzy i choć sam czułem się dziwnie i kręciło mi się w głowie, to uważam, że to sprawka rozpylonych w powietrzu substancji, lub sprytnej zagrywki psychologicznej. Sama msza odbywa się w warunkach, które można by określić jako "mgliste". Ludzie faktycznie padają tam jako niby "otumanieni przez dobro Jezusa" ale prawda jest taka, że nawet Lenin nie potrafł tak dobrze manipulować tłumem jak robią to ci "cudowni" księża. Przez co właśnie powstaje mit, że oni potrafią wskazać grzesznika. Dlaczego więc hurtowo nie robi tego papaj Francois?

  •  

   @GalaxyDog: Ale o co ty mnie prosisz? Widzę że za dużo wywnioskowałeś z mojego komentarza. Idź leczyć swoje kompleksy gdzieś indziej. Czarna lista.

  •  

   @Superincomprehensible: Głównie chodzi mi o fragment "Dziwne, ale prawdziwe" i to, że sporo "hardcorowców" (o, ale mocarze, że takie coś ich nawróciło xD) się przekonało do Dżizasa Krajsta. Prawda jest taka że Stowarzyszenie "Mamre" to sekta, która właśnie przez takie akcje zyskuje popleczników. A wyrażenie "proszę cię" służy głównie negacji poprzedniej wypowiedzi.

  •  

   @GalaxyDog: Jak ja nie lubię jak ktoś wnioskuję z mojej wypowiedzi cudawianki jakieś, nie, ja nie wierzę w to i zgadzam się z twoim komentarzem że to jest ściema, choć myślę że nie są to aktorzy ani żaden gaz w powietrzu. Tylko choroby psychiczne i efekt tłumu, tyle w temacie. A ci hardcorowcy to i tak słabi co się nawrócili, są mordercy i zatwardziali kryminaliści przed którymi ludzie sikali w majtki ze strachu, dziś są wierzącymi nawróconymi ludźmi, oh jacy to oni nie hardkorowcy? Hardkorowcy zła, bo jak nazwiesz kogoś kto kogoś torturuję, gwałci, obcina palce itp. a potem się nawraca?

  •  

   @Superincomprehensible: Ok, może faktycznie źle zinterpretowałem twoją wypowiedź, jeśli faktycznie tak jest to serdecznie przepraszam. Miło jednakowoż słyszeć, że zgadzamy się w tym, że jest to absolutna ściema i granie pod publikę. Ciężko wyjaśnić co się tam dzieje i próbowałem to robić ( w sensie wyjaśniać) ze znajomymi i wierzącymi i niewierzącymi i nigdy nie doszliśmy do jakichś konkretnych wniosków - głównie te które przytoczyłem.

   Uważam po prostu, że taka bądź co bądź sekta jak Mamre, manipulując ludźmi i używając przytoczonej przez ciebie "psychologii tłumu" nie ma nic wspólnego z typowym katolicyzmem, co nie zmienia faktu, że starając się pod niego podpiąć niszczy jego i tak ledwo co trzymające się fundamenty.

   Uważam jednak, abstrahując częściowo od tematu, że samo utworzenie i utrzymanie takiej instytucji jest dość ciekawe. Samo używanie zagrywek psychologicznych by stworzyć iluzję "wypędzania demonów" jest dla mnie niesamowite, jak łatwo można manipulować tłumem. Prace na temat Mamre można by pisać w nieskończoność. Jest to podoba sekta do tych, które często występują w USA... tak samo zresztą można by pisać prace na temat manipulowania ludźmi przez Kościół, ale to już całkiem inny temat... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @GalaxyDog: Nie ma za co, to tylko internet.
   Znam gościa, normalny chłopak, ożeniony, pracujący, ogarnięty itd. No nie powiedziałbyś nic o nim złego czy dziwnego. Ten gość wierzy w demony i mamre, wypędzanie itd. tak mocno w to wierzy że mógłby się z tobą o to spierać miesiącami codziennie. To jest jego obsesja. Właśnie na takich ludziach żerują księża którzy zarabiają na tym dobrą kasę, świetnie się bawiąc przy tym. Wątpię aby taki ksiądz Cyran był prawdziwy, on sam też wie ze to ściema i ciemny lud musi być ruchany na kasę, tak jak to jest nawet nie od wieków tylko od tysiącleci. Kapłan mądry a reszta plebsu słucha i usługuje pracuje i płaci. No ale nic, pozwólmy tym idiotom którzy w to wierzą aby dalej się cieszyli swoim szczęściem.

  •  

   @Superincomprehensible: skoro ludzie tam lewitują i robią inne nieracjonalne rzeczy to może warto by to nagrać i udostępnić? Gdyby coś takiego miało miejsce wiele osób mogłoby uwierzyć. Ciekawe czemu nie ma żadnego nagrania z takich nadprzyrodzonych rzeczy, mimo iż tylu ludzi zarzeka się, że było świadkami takich scen? Chyba kościół nie posunąłby się do manipulacji? Musi być jakiś ważny teologiczny powód.

  •  

   @Juan_xD: Widziałem typa jak walił głową i całym ciałem o posadzkę i na płasko do góry się odbijał wyżej niż fizyka by wskazywała, potem jak już z niego niby coś wyszło to wstał i nic mu nie było, gdzie powinien mieć wstrząs mózgu albo pękniętą czaszkę od takiego czegoś. Normalny człowiek by miał na pewno. Tu akurat sądzę że są jakieś siły których jeszcze nie znamy i pozwalają umysłem sprawiać że nasze ciało jest silniejsze i mocniejsze jeśli w coś bardzo wierzymy lub czegoś bardzo chcemy, oczywiście do pewnych granic, kulka w łeb by go na pewno zabiła ( ͡° ͜ʖ ͡°), przykład to hipnoza i chodzenie po szkle rozbitym gdzie potem taki człowiek nie ma ani jednej rany na stopach a wcześniej mu hipnotyzer wmówił że ma stopy ze stali. Wszystko jest wytłumaczalne, tylko nie do wszystkiego jeszcze nauka doszła. I nie, tu nie ma żadnego elementu boskiego, w niczym co się dzieje na mamre, to po prostu są rzeczy których nie rozumiemy, jeszcze. Dlaczego tak sądzę? Bo patrzę na to co było kiedyś, na historię a historia wiele może nas nauczyć, kiedyś ludzie nie rozumieli np. słońca czy księżyca, dziś się to nam wydaje śmieszne że ktoś kto rozumiał słońce czy księżyc mógł manipulować tymi którzy nie znali się na astronomii. Historia się powtarza, jeśli czegoś nie rozumiemy to lubimy tak czy owak wiedzieć, więc sobie ludzie tłumaczą bogiem różne rzeczy. Ja sobie tłumaczę to tak: nie wiem.
   Ludzie tam to są wszyscy po różnych traumach, załamaniach nerwowych, psychozach, uzależnieniach, z trudnym dzieciństwem itp. Taki człowiek sobie wkręca po prostu że jest opętany i jedynie egzorcysta i jezus może mu pomóc, nic innego nie odblokuje jego fantazji silnej i realnej.
   Byłem tam bo sam błądziłem i szukałem prawdy na siłę, wtedy traktowałem to neutralnie, teraz jestem przekonany że to psychole, fałsz, bajka, teatrzyk, nędzna marna imitacja prawdy. Wszyscy tam chcą widzieć i czuć to co by chcieli widzieć i czuć, dużo ludzi zmyśla, fantazjuje, wyolbrzymia fakty.
   Nie ma filmu żadnego bo tak jak pisałem, nie da ci nikt nagrać nic, fanatycy by cię rozszarpali jakbyś telefon wyjął albo kamerę jakąś, musiałbyś wejść z ukrytą kamerą i być blisko takiej opętanej osoby, no i jeździć tam wiele razy, bo nie na każdej mszy takie cudaki się zdarzają.

  •  

   @papaj_21_37 "Teatr Komedia" jest na pl. Teatralnym 4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @papaj_21_37 Polecam najpierw poczytać wywiady z ks. Radoniem i może obejrzeć "Walkę z szatanem", a później jeszcze raz się zastanowić czy serio chcesz się poddawać egzorcyzmom.
   @Superincomprehensible @GalaxyDog Te msze o uzdrowienia są średnio akceptowane przez Kościół. Ostatnio była fala wypowiedzi o zzielonoświątkowieniu w Kościele i te wszystkie nabożeństwa uzdrawiające się pod to łapią. Śliski temat, chyba nawet sam Watykan nie wie co z tym zrobić, bo to już podchodzi czasem pod sekciarstwo, jak sami zauważyliście.

  •  

   @Superincomprehensible
   @GalaxyDog
   Dziwnie się was czyta. Taka kultura to coś niespotykanego na tyle, że ciągle oczekiwałem pyskówki w komentarzach

  •  

   @sinuh: Nie do końca bez pyskówki, no bo ja pierwszy chciałem strollować i napisałem o kompleksach i czarnej liście (oczywiście nie dodałem) ale kolega tutaj zachował zimną krew jak na wykopka i dlatego dalej dyskutowaliśmy normalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ale wiem o co ci chodzi, w dyskusjach internetowych, czy to w Polskich netach czy zagranicznych to widać każdego zżera ego i każdy chcę być najmądrzejszy i swoją rację udowodnić, bez znaczenia czy racją jest, nawet jeśli jego rozmówca przekona go do swojej racji to on będzie kontynuował swoją rację. Ciekawe zjawisko psychologiczne tak przy okazji.

   +: sinuh
  •  

   @belfrzyca: to znaczy mam się bać? Myślisz, że jakiś ksiądz wie coś, czego nie wie nauka? Einstein i te sprawy?

  •  

   @papaj_21_37 Nie, chodzi o to, że praktycznie każdy przypadek "opętania" to choroby albo zaburzenia psychiczne. Ten dokument z HBO świetnie to pokazuje. Część egzorcystów o tym wie, np. właśnie Radoń, część nie odpuszcza tematu, bo to albo zbyt dobry biznes albo sami są tak pokręceni, że wierzą w to, że każde zaburzenie to szatan.
   Jak masz ochotę to idź do egzorcysty, ale pierwsze, co powinien zrobić, to zapytać o opinię psychologa i psychiatry. Jak nie zapyta, to to zwykły magik a nie prawdziwy specjalista.

   +: Juan_xD
  •  

   @belfrzyca: czemu wśród katolików tak rzadko słychać głos rozsądku jak te, które przytoczyłaś? Dlaczego większość wolinwierzyć, że jak ktoś ma poważne zaburzenia osobowości to opętał go sumeryjski demon? Przecież to jest herezja wg mnie. Pewnie chodzi o biznes tak jak pisałaś, a najłatwiej zarobić na głupocie i naiwności.

  •  

   @Juan_xD Niestety instytucja Kościoła od zawsze jest podzielona i nigdy nie dojdzie do sytuacji, kiedy wszyscy zaakceptują złoty środek. Z jednej strony mamy samozwańczych szamanów, którzy widzą szatana w Harrym Potterze, a z drugiej są ultralaiccy księża, którzy wręcz głoszą, że piekła nie ma. Ot, jak w każdej dziedzinie w tym chorym państwie.

   +: Juan_xD
  •  

   @papaj_21_37 weź jeszcze gaz pieprzowy, jak ktoś zacznie odwalac to szybki prysk i dowiesz sie czy udaję czy coś mu odjebało

  •  

   @papaj_21_37: wołaj jak będziesz mieć nagranie.

  •  

   czemu wśród katolików tak rzadko słychać głos rozsądku

   @Juan_xD: bo katolicyzm ma bardzo mało wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, logiką i intelektem? Eeee nie, to na pewno nie o to chodzi.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Dziś był wypadek na elektrowni. 25-letni chłopak ma jedną nogę zmiażdżoną, a drugą nogę mu urwało. Eh

  #pracbaza

  odpowiedzi (79)

 • avatar

  No będzie imba.
  Mam wykupiony netflix na dwa ekrany i korzysta też z niego moja siostra, która i tak się nie dokłada do abonementu. Wczoraj napisała do mnie czy jej koleżanka też mogłaby się dołączyć. To odpisałam, że tak średnio mi to pasuje, bo trzeba by było zmienić abonament, poza tym konto jest na mnie więc są tam wszystkie moje dane i ogólnie nie ma pewności, że będzie korzystać z jednego urządzenia i nie rozda tego dalej, zapytałam się też ile jej koleżanka mogłaby się dołożyć?
  Nie odpisała mi na żadne pytanie, a dziś widzę nową aktywnośc na koncie.
  Wkurzyłam się, że mnie olała. Szczególnie że nie jestem jakąś trudną osobą, wystarczyło ze mną pogadać i coś ustalić, że będzie tyle płacić, albo nwm nie martw się siostro bo to wporzo morda i tyle.
  Ale nie ma to jak rozdawać coś za friko, żeby być bardziej cool w towarzystwie.
  Zmieniłam hasło, wylogowałam się i czekam na reakcje, dobrze robie czy przesadzam?

  #netflix #rozowepaski #zalesie
  pokaż całość

  odpowiedzi (61)

 • avatar

  Zapraszam do obejrzenia nowego odcinka na moim kanale historycznym Na bitewnym szlaku. Elekcyjna zawierucha. Bitwa pod Byczyną w 1588r
  Żeby lepiej wczuć się w klimat #rozdajo, a do wygrania znana i lubiana Europa Universalis 4 na steam. Daj plusa, a w piątek mikrolos zadecyduje komu się poszczęściło.
  #historia #polskiyoutube #eu4 #nbs #ciekawostkihistoryczne #gry pokaż całość

  odpowiedzi (18)

Eva Röse | NOIXES - Pressure ( Original Mix ) [ Bass Boosted ] | العربية