•  

  Dzisiaj w #szwajcaria miały miejsce kolejne referenda.

  Na poziomie federalnym było tylko jedno. Inicjatywa złożona przez młodzieżówkę Zielonych "Stop Mitage" domagająca się regulacji w planowaniu przestrzennym (mniej betonu, więcej zieleni). Została odrzucona przez wszystkie kantony (co się rzadko zdarza) i 63,7% uprawnionych do głosowania.

  W kantonie #genewa
  -odrzucono pomysł obowiązkowego ubezpieczenia dentystycznego (w CH w podstawowym ubezpieczeniu zdrowotnym leczenie dentystyczne nie jest uwzględnione).
  -odrzucono pomysł stworzenia kantonalnej kasy chorych (ubezpieczenie zdrowotne).
  -przyjęto nowe prawo o laicyzacji. Od teraz urzędnik podczas sprawowania funkcji publicznych nie może się afiszować ze swoja #religia Zakaz noszenia symboli religijnych (krzyży, chust, durszlaków, turbanów, mycek itd.).

  W kantonie #zurych odrzucili (wcześniej przyjęty przez parlament kantonalny) projekt częściowej prywatyzacji dostaw wody pitnej.

  W kantonie Berno
  -przyjęli nowe prawo o policji
  -odrzucili prawo o energii, które chciało drastycznie zmniejszyć użycie mazutu do ogrzewania faworyzując ogrzewanie "zielona energia"

  Kanton Bazylea-Wieś zgodziła się na połączenie swojego szpitala kantonalnego z innym szpitalem kantonalnym Bazylea-Miasto. Do fuzji jednak nie dojdzie, bo Bazylea-Miasto się nie zgodziła.

  Mieszkańcy Montreux nie zgodzili się na kredyt w wysokości 27 milionów chf na remont centrum kongresowego.

  Kolejne referendum 19.05. W nim miedzy innymi reforma fiskalna przedsiębiorstw (próba nr 3) połączona z finansowaniem tutejszego #zus oraz europejska dyrektywa o #bron
  #swissinfo

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  Skyscraper.3D.2018.German.DL.1080p.BluRay.x264-BluRay3D | Monstrum 2018 KOREAN 720p BluRay H264 AAC-VXT | Jack Wolfskin hardloopschoenen